Скандальний нардеп Яценко став членом фракції "Батьківщина"

Яценко за чотири каденції змінив уже не одну партію
Скандальний нардеп Яценко став членом фракції "Батьківщина"
Антон Яценко (Фото: Вікіпедія)

Народний депутат Антон Яценко увійшов до складу фракції "Батьківщина".

Про це на засіданні повідомив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Згідно з поданою заявою та відповідно до частини 3 статті 60 регламенту ВР повідомляю про входження народного депутата Яценка Антона Володимировича до складу депутатської фракції політичної партії "ВО "Батьківщина", - сказав Стефанчук (досьє Руслана Стефанчука).


Довідка: Антон Яценко є нардепом чотирьох скликань Верховної Ради. У 2007 році він пройшов до парламенту за списками "Батьківщини". З 2012 року обирається по виборчому округу №200 на Черкащині: у 2012 році – від Партії регіонів, у 2014 та 2019 роках – як самовисуванець.

Голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року та у 2012 році - за Закон “Про засади державної мовної політики”, що розширював вжиток російської мови в Україні. Неодноразово заскочений на кнопкодавстві.

Яценко відомий корупційною схемою у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості, яка була відома як "майданчики Яценка".

Схема з’явилася після ухвалення бюджету на 2018 рік. Тоді всіх продавців або покупців нерухомості зобов'язали звіряти ціни на нерухомість з електронною базою Фонду державного майна, щоб унеможливити заниження оціночної вартості об'єктів.

Пізніше з’явилися перші компанії-посередники, які забезпечували доступ до електронної бази Фонду держмайна. Їх назвали "авторизованими електронними майданчиками". Всі ці посередники, ймовірно, мали одного бенефіціара і були пов’язані з Яценком.

Майданчики просто "пересилали дані" від оцінщика до Єдиної бази ФДМУ і отримували за це з кожної оцінки по кілька сотень гривень.