Стали відомі дати проходження НМТ-2023

Тестування матиме основну і додаткову сесії
Важливо
Стали відомі дати проходження НМТ-2023
ЗНО Фото: 12kanal.com
21 Березня 2023, 18:50
читать на русском

Через повномасштабне військове вторгнення РФ освітній процес в Україні зазнав деяких змін. Так, у 2023 році випускники складатимуть національне мультипредметне тестування (НМТ) замість ЗНО.

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) оприлюднив календар проведення НМТ.

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

Тестування проходитиме у дві сесії:

  • 5-23 червня – основна сесія;
  • 11-24 липня – додаткова сесія.

Особи, які планують взяти участь в основній сесії НМТ мають зареєструватися з 3 квітня до 3 травня 2023 року.

До 7 травня 2023 року зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

У додатковий період (5-12 червня) зможуть зареєструватися:

  • ті, хто не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації;
  • реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі.

"Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ", – йдеться у повідомленні.

Коли будуть відомі результати НМТ

Інформацію про результати НМТ за шкалою 100-200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування:

  • до 28 червня 2023 року – для осіб, що брали участь в основній сесії НМТ;
  • до 29 липня 2023 року – для тих, хто складав НМТ під час додаткової сесії.

Нагадаємо, НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія. На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.

У МОН запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову. Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.

Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.

Реєстрація на НМТ – 2023 відбудеться у квітні. Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень. Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.

Читайте також

1