Стефанішина розповіла, що потрібно Україні для вступу в НАТО

Влада працює над реформами, аби отримати ПДЧ щодо членства в Альянсі
Важливо
Стефанішина розповіла, що потрібно Україні для вступу в НАТО
Ольга Стефанішина фото: facebook)

Україна готова до Плану дій щодо членства в НАТО. Про це заявила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Під час програми "Право на владу" Стефанішина заявила, що те, як швидко Україна зможе стати членом Альянсу, залежить від того, коли Україна отримає план дій щодо членства в НАТО.

Сьогодні НАТО формує стратегію на 10 років... Як віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, яка займається цією роботою щодня, я можу підтвердити, що Україна готова до Плану дій щодо членства в Альянсі, - сказала вона.

Читайте також

За її словами, для отримання ПДЧ Україні необхідно здійснити низку реформ, впровадження яких уже розпочато, зокрема реформу оборонних закупівель, сектору безпеки та оборони, Служби безпеки та верховенства права.

Стефанішина наголосила, що для України "важливо отримати ПДЧ, який ми заслужили і в 1994 році, коли підписали Будапештський меморандум, і у 2008-му, коли були прийняті рішення, що Україна буде членом НАТО, але не сьогодні".

Я думаю, що зараз той історичний момент, коли є консенсус, як мінімум, 14 країн Альянсу щодо матеріалізації політики відкритих дверей, є нова американська адміністрація, в якій президент США має унікальне розуміння українського файлу... Україна і Грузія єдині країни - не члени НАТО, які відповідають за безпеку в Чорноморському регіоні. Тому членство в України в НАТО, ПДЧ – це велика робота, яка потрібна не лише Україні. Але Україна заслужила на цей шанс, і ми робимо все можливе, щоб він був реальним, - сказала Стефанішина.


Наприкінці лютого президент Володимир Зеленський заявив, що найближчою метою України є отримання плану дій щодо членства (ПДЧ) у НАТО. Під час розмови із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом Зеленський подякував генсеку, що той особисто й члени Альянсу підтримують Україну у бажанні досягти членства у НАТО. Він також запевнив, що найближча мета Україні – ПДЧ.

1