Суд відпустив мера Білої Церкви Дикого на поруки нардепа

Загалом його поручителями є п'ятеро осіб
Суд відпустив мера Білої Церкви Дикого на поруки нардепа
Геннадій Дикий / Фото: міська рада Білої Церкви
28 Вересня 2022, 12:41
читать на русском

Мера Білої Церкви Геннадія Дикого, якого підозрюють у зловживаннях на 8,7 млн грн, відпустили на поруки нардепа від "Слуги народу" Валерія Колюха і депутатів Київоблради - Олександра Поляруша і Володимира Сабадаша.

Відповідне рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомляють пресслужба САП і ВАКС.

27 вересня 2022 року за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід чинному міському голові одного з населених пунктів Київської області, який обґрунтовано підозрюється у завданні понад 8,7 млн грн збитків територіальній громаді.

Суд оцінив вагомість наявних доказів про вчинення даною особою інкримінованих правопорушень та визнав підозру обґрунтованою. Разом з цим, суддя застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистої поруки, – інформує САП.

Як зазначили у прокуратурі, рішення щодо оскарження вказаного запобіжного заходу розглядатимуть після ознайомлення з повним текстом рішення суду.

На підозрюваного поклали такі обов'язки:

  • прибувати за кожною вимогою;
  • повідомляти про виїзд із Київської області, зміну свого місця проживання та роботи;
  • утримуватися від спілкування із визначеними в ухвалі слідчого судді особами;
  • здати на зберігання закордонні паспорти.

У ВАКС повідомили, що поручителями є п'ятеро осіб.

За інформацією видання "Слово і діло", йдеться про мера Білої Церкви Геннадія Дикого. Його поручителями стали:

  • народний депутат від фракції "Слуги народу" Валерій Колюх;
  • депутати Київської обласної ради Олександр Поляруш і Володимир Сабадаш;
  • перший заступник голови Київської облради Ярослав Добрянський;
  • колишній командир 72-ої окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців Олександр Вдовиченко.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру меру Білої Церкви Геннадію Дикому. Слідство з'ясувало, що 30 серпня 2018 року на пленарному засіданні 55 сесії Білоцерківською міською радою Київської області було розглянуто подання мера Дикого, за результатами якого було ухвалено рішення про придбання нерухомості.

Так, було придбано право на будівництво адміністративно-торговельного комплексу відповідно до архітектурно-планувального завдання та об'єкт незавершеного будівництва загальною площею 4728,5 квадратних метрів. Вартість цієї нерухомості за результатами оцінки була визначена в розмірі майже 24 млн грн.

Водночас попередні власники, а саме Павло Ходаківський і Наталія Сокирко, це майно придбали у фірми ТОВ "Т.Р.К. Театральний" лише за 4,5 млн грн. Оцінку вартості вказаної нерухомості проводив оцінювач ТОВ "Укрекспертиза-центр" і вона має ознаки завищення вартості. Міському бюджету Білої Церкви це завдано збитку.