Тіхановська подякувала Україні та заявила, що збирається відвідати Київ

Білоруська опозиція прогне будувати партнерські, взаємовигідні відносини з Україною
Тіхановська подякувала Україні та заявила, що збирається відвідати Київ
Світлана Тихановська Фото: facebook
16 Жовтня, 13:13 447
читать на русском

Білоруська опозиціонерка Світлана Тіхановська подякувала Україні за її позицію щодо подій у Білорусі.

В інтерв'ю "Радіо Свобода" вона повідомила, що планує поїздку до Києва.

Ми дуже раді, що Україна зайняла тверду позицію стосовно Білорусі, особливо це стосується міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. Вони готові підтримати санкції. Можливо, це буде ваш список, можливо, підкріплений введеними санкціями ЄС. Це явний знак підтримки білоруського народу в боротьбі, - заявила Тіхановська.

За її словами, білоруська опозиція прогне будувати партнерські, взаємовигідні відносини з Україною.

Вони (українці. - ред.) нам близькі історично та культурно. На Заході мене часто запитують, чи розуміють росіяни білоруську мову, коли ти починаєш говорити. Я відповідаю: Ні, вони не розуміють, але українці нас зрозуміють. Ми розуміємо українську, вони розуміють нас. Наші мови трохи ближчі. Найближчим часом ми плануємо поїздку до Києва. Після місцевих виборів вже, - зазначила Тіхановська.

Нагадаємо, 13 жовтня лідер білоруської опозиції Світлана Тіхановська оголосила ультиматум президенту Білорусі Олександру Лукашенку. Вона дала йому 13 днів, щоб виконати три вимоги.

Тіхановська висунула такі вимоги:

  • Лукашенко повинен оголосити про відхід.
  • Насильство на вулицях має зупинитися повністю.
  • Всі політв'язні повинні бути звільнені.

Минуло два місяці політичної кризи, насильства і беззаконня - і з нас вистачить. 25 жовтня ми оголошуємо народний ультиматум, - заявила вона.

Тіхановська також додала, якщо до 25 жовтня ці вимоги не будуть виконані, вся країна мирно вийде на вулиці з ультиматумом.