У Франції запустили мережу 5G

Ліцензії отримали лише чотири компанії
У Франції запустили мережу 5G
Мережа 5G (фото: pexels)
19 Листопада, 02:04
читать на русском
У Франції телекомунікаційні оператори можуть розпочинати надання послуг із застосуванням новітньої технології мобільного зв’язку і передавання даних п'ятого покоління 5G.

Таке рішення за результатами проведеного у жовтні конкурсу з розподілу частот для 5G ухвалив французький регулятор у сфері телекомунікацій Arcep.

Ліцензії на застосування технології 5G у частотному діапазоні 3,4-3,8 ГГц отримали чотири провідні французькі компанії: SFR, Bouygues Telecom, Free М та Orange.

За ліцензійними угодами оператори зобов’язані сплатити до державного бюджету 2,789 млрд євро до 2034 року. Окрім цього, введена річна плата за доступ до частот, на яких працює 5G.

Читайте також

Apple представила iPhone 12, який підтримує зв'язок 5G

До функцій відео розробники також додали режим нічного таймлапса

Водночас як аналізує ситуацію видання Le Journal du Dimanche, для початку надання послуг із застосуванням 5G оператори ще повинні вирішити низку адміністративних і технічних питань. Тому технологія мобільного зв’язку і передавання даних може стати доступною до кінця листопада у декількох найбільших французьких містах, зокрема, у Парижі, Марселі, Лілі, Нанті, Монпельє, Ліоні, Тулузі, Бордо та Руені.

У Франції діє активний супротив, зокрема, на рівні керівництва багатьох муніципалітетів, щодо запровадження 5G. Серед головних аргументів противників нової комунікаційної технології – нібито недостатня вивченість щодо впливу на здоров’я людей та негативні наслідки для довкілля.

Нагадаємо, що протягом 2021 року в Україні йтиме підготовка до розгортання мереж п'ятого покоління - створення групи експертів, науково-дослідницькі роботи, підготовка плану уповільнення і розвитку діапазону.