У католиків наступає адвент: що передбачає такий різдвяний піст

Адвент триває традиційно - з 15 листопада по 24 грудня, а у протестантів - з 27 листопада по 24 грудня
У католиків наступає адвент: що передбачає такий різдвяний піст
Різдво (фото: Pexels)
14 Листопада 2023, 06:31
читать на русском

Слово "Адвент" виникло від латинського "adventus" - "пришестя". Це період, подібний до православного Різдвяного посту, але його відзначають католики та деякі протестанти. Цей період необхідний, щоб підготуватися до важливого свята - Різдва Христового.

На відміну від православної віри, в католицизмі немає ніяких обмежень в харчуванні - рекомендується обмежити себе в споживанні їжі (до 1-2 разів на день) і відмовитися від м'ясних і молочних продуктів. Суворого посту віряни дотримуються за бажанням. Більше значення надається їжі духовній, молитвам і богослужінням.

Протестанти взагалі не постяться по датах - вони роблять це тоді, коли самі вважають за потрібне. Наприклад, якщо вірянин розуміє, що у нього в житті настав важкий період або його здолала серйозна хвороба - може відмовитися від тієї чи іншої їжі. Віряни вважають, що немає сенсу турбуватися про своє тіло, якщо душа не в порядку.

Різдвяний піст у католиків і протестантів розділений на два етапи - в кожному по два тижні. Ця обставина безпосередньо відповідає на питання про те, чому 4 тижні Адвенту, а не більше або менше:

 • з першої неділі по 16 грудня - приурочений до Другого Пришестя Христа;
 • з 17 по 24 грудня - підготовка до свята і спогади про Перше Пришестя Христа.

Головний символ свята - вінок Адвента. Він виглядає як вінок з ялинових гілок з чотирма свічками. Саме такий вінок християни вішають на двері або ставлять вдома, щоб перед ним молиться Господу.

Вважається, що кругла форма вінка - це символ єдності і циклічності життя, ялинкові гілки - знак надії, червона стрічка - Божа любов і кров, яку Ісус пролив за дітей своїх, а свічки - страждання і очікування приходу Месії.

У Адвентському вінку присутні чотири свічки, кожна з яких символізує певний тиждень посту. Ці ж свічки вказують на найважливіші періоди, які зв'язані з Ісусом Христом і його діяльністю, тому в різні дні католики і протестанти запалюють різні свічки:

 • у першу неділю - "Свічку Пророка" - згадують про пророків, які розповіли людям про пришестя Христа;
 • у другу неділю - "Свічку Віфлеєма" - на згадку про місце, де Діва Марія народила сина;
 • у третю неділю - "Свічку Радості" - про пастухів, які першими дізналися про появу Господа на світ і зраділи цьому;
 • в четверту неділю - "Свічку Ангелів" - в дар ангелам, які з'явилися пастухам і сказали їм про народження Спасителя.

Ще одним важливим атрибутом Адвенту вважається Адвентский календар. Він може бути у формі картонного будиночка, мішечків, шкарпеток з кишеньками або інших святкових органайзерів. Сенс в тому, що в кожному відсіку такого календаря є солодощі і записка - наприклад, цитата з Біблії. Такі календарі можна дарувати дітям, щоб вони кожен день відкривали для себе істину Божу і з кожним кроком сильніше відчували наближення Різдва.

Попри відсутність суворих заборон церкви, під час Адвенту все-таки не рекомендується:

 • влаштовувати галасливі застілля;
 • сваритися і лихословити;
 • ображатися і бажати зла кому-небудь;
 • вживати м'ясну і молочну продукцію;
 • переїдати і пити алкоголь;
 • вінчатися і виходити заміж.

Найкраще, що можуть зробити віряни в цей період - готуватися до сповіді перед Богом і ставити перед собою високі духовні цілі, планомірно виконуючи все необхідне, щоб досягти їх.

Читайте також

1