У Києві на пів року закриють шість станцій синьої гілки метро

Рух потягів Оболонсько-Теремківською лінією метро відбуватиметься між станціями "Героїв Дніпра" та "Либідська".
Головне
У Києві на пів року закриють шість станцій синьої гілки метро
Метро Фото: https://www.facebook.com/kyivmetro/
8 Грудня 2023, 16:47
читать на русском

Завтра, 9 грудня, рух поїздів між станціями метро "Деміївська" та "Теремки" закриють на час ремонту перегінного тунелю. Обмеження триватимуть протягом пів року.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Рух потягів Оболонсько-Теремківською лінією метро відбуватиметься між станціями "Героїв Дніпра" та "Либідська". Рух потягів між "Либідською" та "Деміївською" буде повністю зупинений до завершення робіт.

Водночас станції метро "Деміївська", "Голосіївська", "Васильківська", "Виставковий центр", "Іподром" та "Теремки" - продовжать цілодобову роботу в режимі укриття.

Як пояснили в Київському метрополітені, зупинка руху потягів на вищезгаданій ділянці лінії метро, є вимушеним кроком для уникнення надалі позаштатної ситуації.

"Так, через нерівномірні процеси розущільнення, віброповзучості навколо ґрунтового масиву і навантаження на тунельну оправу з'явився ризик втрати стійкості тунельних споруд", - пише КМДА.

Перегінні тунелі між станціями "Деміївська" та Либідська" споруджувалися в поймі річки Либідь у 2008-2010 роках підземним способом у складних гірничо-геологічних умовах.

"За попередніми розрахунками, відновлювальні роботи триватимуть близько 6 місяців і проводитимуться на поверхні землі. За цей час фахівці планують провести необхідні обстеження, дослідження та інженерні вишукування, з визначенням причин виникнення надзвичайної ситуації і виконати невідкладні заходи із стабілізації конструкцій та відповідні відновлювальні роботи", - додає пресслужба.

Оновлення: у Києві сьогодні в обід затопило тунель метро між "Либідською» та «Деміївською". Пишуть, що сталася розгерметизація тунелля і вода пішла на колії.

Рух поїздів метро на ділянці між станціями "Теремки" – "Деміївська"  зупинено вже зараз, хоча планувалось цю ділянку метро закрити з 9 грудня для ремонту перегінного тунелю. Для перевезення пасажирів передбачені дублюючі маршрути наземного транспорту.

Нагадаємо, комунальне підприємство "Київський метрополітен" оголосило тендер на закупівлю букв для нових назв станцій за 929 тис. гривень.