У квітні та липні відбудеться чергове підвищення пенсій: кому очікувати зростання виплат

Під час індексації розмір пенсій буде збільшено на 19,7%
Головне
У квітні та липні відбудеться чергове підвищення пенсій: кому очікувати зростання виплат
Пенсіонерка рахує копійки (фото: Шляхта не працює)
6 Березня 2023, 09:40
читать на русском

Попри війну, українцям подовжують виплачувати пенсії та інші соцвиплати. Також 1 березня відбулася індексація пенсій. Але деяким пенсіонерам слід зачекати, оскільки вони отримають підвищення пенсій у квітні та липні.

У Мінсоцполітики розповіли, кому підвищать пенсії після березневої індексації.

У березні індексація торкнеться майже 10,5 млн пенсіонерів, але деяким категоріям перерахунок буде здійснено у квітні та липні.

У Мінсоцполітики зазначили, що під час індексації розмір пенсій буде збільшено на 19,7%. Мінімальна сума підвищення становитиме не менше 100 гривень, а максимальна – 1500 гривень.

Частина пенсіонерів отримають підвищення вже з березня, а деякі трохи пізніше. Так, з 1 квітня (дата визначена законом "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування") відбудеться автоматичний перерахунок пенсій для 0,6 млн працюючих пенсіонерів, з урахуванням оновленого (збільшеного) страхового стажу.

А з 1 липня 2023 року відбудеться індексація спеціальних пенсії для 22,7 тисячі науковців, державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування. Пенсії проіндексують на 19,7%.

Нагадаємо, згідно з рішенням, з 1 березня 2023 року:

  • особам у віці від 65 років і більше, які не працюють, страховий стаж яких становить не менше ніж 35 років у чоловіків і не менше ніж 30 років у жінок, пенсія яких не досягає 3120 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
  • особам, яким виповнилося 80 років і більше, страховий стаж яких становить не менше ніж 25 років у чоловіків і не менше ніж 20 років у жінок, пенсія яких не досягає 3120 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
  • особам у віці від 70 до 80 років, страховий стаж яких становить не менше ніж 35 років у чоловіків і не менше ніж 30 років у жінок, пенсія яких не досягає 3000 гривень, надається щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
  • особам, яким не виповнилося 70 років, страховий стаж яких становить не менше ніж 35 років у чоловіків і не менше ніж 30 років, пенсія яких не досягає 2760 гривень, надається щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
  • іншим особам, які отримують пенсію, не працюють та у яких щомісячний розмір пенсійних виплат не досягає 2520 гривень, надається щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Також з 1 березня 2023 року щомісячна компенсаційна виплата особам, у яких розмір пенсійних виплат не досягає розміру середньої заробітної плати, становитиме:

  • яким виповнилося 80 років і більше, у розмірі до 570 гривень;
  • яким виповнилося 75 років до досягнення 80-річного віку, - у розмірі до 456 гривень;
  • яким виповнилося 70 років до досягнення 75-річного віку, - у розмірі до 300 гривень.

Читайте також

1