У Мінагрополітики прогнозують подорожчання продуктів через відключення електроенергії

Очікують, що ціни на харчі зростуть на 3-5%
У Мінагрополітики прогнозують подорожчання продуктів через відключення електроенергії
7 Грудня 2022, 16:15
читать на русском

Через відключення електроенергії в Україні ціни на продукти зростуть на декілька відсотків. Таке подорожчання очікуються, якщо ситуація буде такою, як зараз.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики Тараса Висоцького в ефірі телемарафону.

Частка електроенергії в залежності від типу продукції впливає на ціну від 3% до 5%. Все залежить від того, яка надалі буде частота відключень і, відповідно, від потреб використання альтернативних джерел, які є дорожчими. Якщо ситуація буде поточною, з прогнозованим плановим відключенням, то суттєвого здорожчання не передбачається. Будуть незначні коригування, на кілька відсотків, але не більше", - сказав він.

Крім того, чиновник додав, що багато альтернативних джерел, тобто генераторів, вже в дорозі до України. Вони замовлені за кошти підприємств, а також профінансовані міжнародними партнерами. Доставка очікується найближчим часом.

Висоцький заявив, що для базового продуктового кошика відключення електроенергії фізичних загроз не спричиняє. За його словами, в Україні вирощують значно більше зернових, олійних культур і продуктів їх переробки, аніж потрібно для внутрішнього споживання. Значна частина цієї продукції завжди відправляється на експорт, але за необхідності вона буде спрямована не на експорт, а на внутрішній ринок.

Нагадаємо, аналітики проаналізували, як за рік змінилася ціна на популярні складники новорічних корпоративних подарунків. Алкогольна продукція в Україні в річному еквіваленті подорожчала в середньому на 49%, а популярні кондитерські смаколики — на 40%.

Читайте також