У Міноборони розкритикували депутатів, які повідомили про вхід ЗСУ у Херсон

Українців просять не писати у соцмережах деталі військових операцій
Важливо
У Міноборони розкритикували депутатів, які повідомили про вхід ЗСУ у Херсон
Українська військова техніка, Збройні сили України, ЗСУ Фото: president.gov.ua
23 Червня 2022, 14:35
читать на русском

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр закликала українців не розповсюджувати у соцмережах інформацію про деталі військових операцій Збройних сил України.

Про це вона написала у Телеграмі після того, як уночі 22 червня низка депутатів ВР минулих скликань оприлюднила інформацію про те, що начебто ЗСУ увійшли в Херсон:

.

Допис Мосійчука

Так буває, що маленька дитина, через неможливість усвідомити наслідки, може задушити у щирих міцних обіймах кошенятко чи іншу тваринку. Навіть якщо у вас є свої джерела інформації на фронті, не треба писати у соцмережах деталі військових операцій ЗСУ. Тим більше, що джерела на тактичному рівні не володіють всією ситуацією вцілому, бо мають уяву лише про фрагмент. От зараз двоє колишніх нардепів і один чинний почали писати про зброю, яка застосовується на Херсонському напрямку, про хороші новини з Херсона, про зайняті вулиці в Херсоні тощо. І цим шкодять ЗСУ. Інформація про звільнення чи втрату населеного пункту, надана до завершення операції, вважається некоректною. Дочекайтесь офіційної інформації від Генерального Штабу, - заявила Маляр.

Вона підкреслила, що під час війни військова інформація свідомо подається з запізненням у часі - таке правило інформування в умовах воєнного стану. Воно обумовлене військовою доцільністю під час проведення операцій та заходами безпеки.

Це означає, що розголошення або спотворення інформації про деталі військової операції до того, як про це заявили офіційні джерела (Міноборони або ЗСУ), - завдає шкоду нашим Збройним Силам та ускладнює виконання поставлених завдань, - каже Маляр.

Раніше заступниця міністра оборони Ганна Маляр закликала громадян не працювати корегувальниками вогню у ворога.

1