У МОН пояснили, як цьогоріч навчатимуться в школах у випадку карантину

Під час карантину працюватимуть тільки ті школи, де вакциновано не менше 80% персоналу
Важливо
У МОН пояснили, як цьогоріч навчатимуться в школах у випадку карантину
Школярі, школа (фото: УНІАН)
29 Серпня 2021, 09:14
читать на русском

Керівник головного управління шкільної та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко розповів, як навчатимуться українські школярі від 1 вересня та як зміниться режим роботи шкіл при карантині.

Про це повідомили Факти.

Чиновник пояснив, що від 1 вересня, поки Україна перебуває в зеленій зоні, усі школи відновлюють очне навчання. Паралельно продовжуватиметься вакцинація педагогічних колективів шкіл.

Вимоги щодо обов`язкової вакцинації учнів немає, але всі першокласники обов'язково повинні принести медичну довідку. Ця вимога визначена законодавством під час вступу до школи.

Кононенко наголосив, що якщо карантин посилять, то відповідною постановою уряду визначено, як школи працюватимуть. У цій постанові передбачені три варіанти розвитку подій.

  • Перший варіант – країна перебуває в зеленій зоні. Діти ходять до школи і вчаться. Вчителі працюють очно.
  • Другий варіант – країна переходить в жовту або помаранчеву зони. Тоді працюють тільки ті школи, де вакциновано понад 80% персоналу, інакше – дистанційне навчання.
  • Третій – червона зона, тоді учням заборонено відвідувати навчальні заклади, крім дитсадків і початкової школи.

Кононенко запевнив, що за дотриманням цієї норми стежитиме директор. Самого директора будуть контролювати органи місцевого самоврядування — сільські, селищні і міські ради.

Що ж до засобів захисту, то учні початкової школи навчаються без масок. Старші школярі повинні надягати маски, але тільки на перервах. На уроках вони можуть перебувати теж без масок.

Про те, чи мають право батьки заходити в школу, – це вирішує навчальний заклад в кожному окремому випадку.

Нагадаємо, Міністерство освіти оприлюднило календарний графік навчання школярів у 2021-2022 році і визначило дати шкільних канікул.

Читайте також

1