У Раді прийняли відставку Шкарлета, Рябікіна і Федорова, а Забродський достроково склав мандат

Валютний ринок наразі збалансований, тому у Нацбанку не бачать підстав для корекції офіційного курсу.
Про це пише з посиланням на посадовців регулятора, видання Finclub.
Нагадаємо, що існуючий офіційний курс останній раз було змінено у липні 2022 року – девальвація гривні до долара склала 25%.
“Резервів достатньо і зараз немає жодних підстав для перепривязки, перефіксації курсу”, – заявив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.
Зазначається, що офіційний курс – 36,57 грн/$ – максимально близький до готівкового 40-41 грн/$.
“Спред між офіційним курсом і готівковим близько 10%, плюс-мінус. Там немає суттєвих коливань, як, наприклад, ми бачили в травні – червні минулого року. І це, власне, була одна з основних передумов для перепривязки”, – сказав Юрій Гелетій.
НБУ, скоріше, думає над послабленням валютних обмежень, а не над переглядом офіційного курсу.
“Нашою стратегічною метою і ціллю є послаблення і пом'якшення валютних обмежень. І ми будемо над цим працювати дуже зважено, аналітично, детально опрацьовувати передумови і відповідні рішення будуть напрацьовуватися, які будуть безумовно публічними”, – сказав він.
Валютний ринок, на думку НБУ, є контрольованим.
“Ситуація щодо збільшення інтервенцій є очікуваною. На валютному ринку ситуація контрольована. Збільшується пропозиція з боку бізнесу”, – додав Гелетій.
За його словами, картковий валютний “туризм” подолано.
“Ми бачимо задовільну ситуацію з попитом за картковими операціями, що є свідченням, що ми знайшли баланс між задоволенням інтересів наших громадян, які тимчасово перебувають за межами Батьківщини, і уникненням виведення капіталу”, – сказав заступник голови НБУ.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України не виключає зростання курсу долара до 50 гривень на кінець 2023 року.
Читайте також