У поліції повідомили, як перевірятимуть сертифікати про вакцинацію

За використання підроблених довідок чи сертифікатів каратимуть
Важливо
У поліції повідомили, як перевірятимуть сертифікати про вакцинацію
Правоохоронець на вході до метро (фото: Facebook @UA.KyivPolice)
20 Жовтня 2021, 16:55
читать на русском

Поліція перевірятиме сертифікати про вакцинацію від коронавірусу за QR-кодом.

Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

За його словами, Національна поліція спільно з Мінцифрою розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів з "Дії" або сканувавши паперовий його варіант.

Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію громадян з 21 жовтня будуть працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також працівники Патрульної поліції України. Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків, - сказав Білошицький.

Він наголосив, що у паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити - інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я.

Всі дані про вакцинацію громадян вже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз. Інформація буде перевірятися дуже ретельно. Працівники, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, мають пересвідчитися в достовірності свідоцтва, адже відомі випадки їх підробки, - додав він.

У поліції нагадали, що за виготовлення і збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання – від штрафу у 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі. За використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання - від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до 2-х років.

Люди, які замовляють і купують підроблені сертифікати про вакцинацію, у випадку виявлення підробки документу та спроби скористатися ним, будуть притягуватися до відповідальності за порушення карантинних умов. Це може бути штраф від 17 до 34 тисяч гривень. У випадку, якщо буде доведено, що особа, хвора на коронавірусну інфекцію, розповсюдила хворобу, вона може бути притягнена до кримінальної відповідальності, - попередив Білошицький.

Нагадаємо, з 18 жовтня ще чотири області опинилися в червоній зоні – Запорізька, Одеська, Дніпропетровська, Донецька. З 15 жовтня там перебував ще Херсонська область. У регіонах червоної зони забороняється робота кафе, ресторанів, кінотеатрів, театрів, рингів і фітнес-центрів. Обмеження не поширюються на заклади, у яких 100% працівників і відвідувачів повністю щеплені від коронавірусу.

З 21 жовтня жителі червоної зони не зможуть потрапити до інших регіонів міжрегіональним транспортом без документів про повний курс вакцинації, негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на ковід.

Читайте також