У Раді розповіли, за яких умов збільшуватимуться виплати військовим і резервістам

Верховна Рада підтримала законопроєкт №7415, який передбачає право на отримання більшої одноразової грошової допомоги
Важливо
У Раді розповіли, за яких умов збільшуватимуться виплати військовим і резервістам
Олександр Завітневич / Фото: t.me/verkhovnaradaukrainy
18 Липня 2022, 21:48
читать на русском

Голова комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич пояснив, за яких умов збільшуватимуться виплати військовим і резервістам.

Про це повідомила пресслужба українського парламенту.

Верховна Рада підтримала законопроєкт №7415, який передбачає право на отримання більшої одноразової грошової допомоги в разі встановлення вищої групи інвалідності військовослужбовцям, військовозобов’язаним або ж резервістам.

Наші громадяни, які захищають незалежність та територіальну цілісність України, виконують конституційно значущі функції, тому держава повинна надавати їм і членам їхніх сімей особливий статус та забезпечувати додаткові гарантії соціального захисту як під час проходження служби, так і після її закінчення, – сказав Завітневич.

Він пояснив, що тепер розмір раніше призначеної одноразової грошової допомоги може бути будь-коли переглянутий і підвищений у разі погіршення стану здоров’я військовослужбовця, військовозобов’язаного або ж резервіста, якому раніше була встановлена група інвалідності або ж ступінь втрати працездатності.

Тобто, якщо під час нового медичного огляду, незалежно від строку, який пройшов з моменту встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності, буде встановлено вищу групу інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, то це дає право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше отриманої суми, – пояснив народний депутат "Слуги Народу".

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав закон №7432 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в бойових діях в умовах воєнного стану".