У Рівному відреставрували найстаріший український тролейбус (фото)

Унікальність тролейбуса полягає у тому, що це єдиний автентично відновлений дводверний тролейбус
У Рівному відреставрували найстаріший український тролейбус (фото)
28 Серпня 2023, 22:48

КП "Рівнеелектроавтотранс" відреставрувало найстаріший тролейбус, який відкрив рух в місті 1974 року.

Про це повідомляє "Суспільне".

Ідейним натхненником відновлення став Антон Бриних, котрий курував процесом та займався пошуком деталей. За його словами, це найстаріший пасажирський "рогатий" України, який досі працює.

"У Рівному з'явилася ексклюзивна історична атракція. Працівники служби рухомого складу КП "Рівнеелектроавтотранс" відреставрували перший тролейбус практично до заводського стану. Наразі це найстаріший діючий пасажирський тролейбус України та один із 17 тролейбусів Škoda 9Tr, які збереглися у світі як діючі музейні експонати", – зауважив Бриних.

З його слів, унікальність тролейбуса також полягає у тому, що це єдиний автентично відновлений дводверний тролейбус.

"Усі музейні тролейбуси Škoda 9Tr у країнах Європи тридверні. Його спеціально зберегли та відновили. Це було не просто. Спочатку була ідея просто підфарбувати тролейбус, потім — зробити капітальний ремонт, а згодом ми вирішили реставрувати його. Замовляли оригінальні запасні частини з Чехії, з інших країн. Нам допомагали, тому це надбання не тільки Рівного, а й усього світу", – додав Бриних.

Капітальний ремонт транспорту тривав майже пів року. Перерви у роботі були пов'язані із доставкою запчастин. Загалом на відновлення тролейбуса витратили приблизно 500-600 тис. грн.

Наразі тролейбус доступний для приватних замовлень.

Нагадаємо, кияни можуть сплачувати штрафи за проїзд у громадському транспорті без квитка у безготівковий спосіб.

Читайте також

1