У Європі планують до 2035 року відмовитися від виробництва авто з двигунами внутрішнього згорання

Це має стимулювати розвиток ринку електрокарів
У Європі планують до 2035 року відмовитися від виробництва авто з двигунами внутрішнього згорання
Новий електрокар (фото: Hyundai)
19 Серпня 2023, 20:50
читать на русском

Європейський парламент затвердив нові цілі щодо скорочення викидів CO2 для нових легкових автомобілів і легких комерційних транспортних засобів.

Про це йдеться у пресрелізі Європарламенту.

Повідомляється, що 340 голосами "за", 279 "проти" та 21 "утримався" депутати Європарламенту схвалили угоду, досягнуту раніше з Радою ЄС, щодо перегляду стандартів викидів CO2 для нових автомобілів і мікроавтобусів, відповідно до посилених кліматичних амбіцій ЄС.

Нове законодавство регулює шлях до нульових викидів CO2 для нових легкових автомобілів і легких комерційних транспортних засобів у 2035 році: "мета - для всього автопарку ЄС скоротити викиди CO2 від нових автомобілів і мікроавтобусів на 100% порівняно з 2021 роком".

Проміжні цілі скорочення викидів до 2030 року встановлені на 55% для легкових автомобілів і 50% для мікроавтобусів. Раніше цього терміну ніяких обмежень не передбачено.

Після остаточного голосування на пленарному засіданні Європарламенту текст також має бути офіційно схвалений Радою ЄС, перш ніж він буде опублікований в Офіційному журналі Євросоюзу.

Нагадаємо, електромобілі стають все більш популярними в Україні - експерти проаналізували статистику зареєстрованих автівок за листопад та визначили найбільш популярні електрокари серед українців.

Читайте також

1