У "швидкої" немає вихідних, але на свята потрібно звертатись лише в екстрених випадках - НСЗУ

У святкові дні лікарі екстренки працюють у посиленому режимі
У "швидкої" немає вихідних, але на свята потрібно звертатись лише в екстрених випадках - НСЗУ
Швидка медична допомога, коронавірус Фото: УНІАН
31 Грудня 2021, 21:09
читать на русском

У Національній службі здоров'я закликали українців під час новорічно-різдвяних свят викликати швидку допомогу лише в екстрених випадках.

Про це повідомила НСЗУ на сторінці у Facebook.

І 31 грудня, і 1 січня, і в інші святкові дні лікарі екстренки працюють і готові надавати медичну допомогу пацієнтам. У "швидкої" немає вихідних, вона рятує пацієнтів цілодобово, - наголосили у НСЗУ.

Зазначається, що негаразди стаються незалежно від дат у календарі: можна невдало посковзнутися і впасти, травмуватися, отримати гостре отруєння чи раптове загострення хвороби. Нікуди не зникають і виклики до людей із підозрою на інсульти та інфаркти.

При цьому в новорічну ніч екстрена допомога часто працює в посиленому режимі, залучаючи максимальну кількість бригад, якщо центр екстреної допомоги має таку можливість.

Але нагадуємо, що 103 слід телефонувати тоді, коли існує загроза життю та здоров’ю. Бо поки медики витрачають час на нецільовий виклик, десь без допомоги може залишитися людина, яка справді терміново її потребує, - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що з наступного року лікарні в Україні зобов'язані будуть забезпечити сурдопереклад для людей з особливими потребами.

Читайте також