У травні українцям перерахують субсидії: що робити, аби не втратити допомогу

Із травня розмір субсидії розраховуватимуть наново
Важливо
У травні українцям перерахують субсидії: що робити, аби не втратити допомогу
Субсидії (Фото: Наш репортер)
28 Березня 2023, 13:44
читать на русском

Призначені на опалювальний сезон субсидії в Україні виплачуватимуть протягом усього квітня, але вже з наступного місяця пільга переоформлюватиметься. Українцям розповіли, що необхідно зробити до травня поточного року, аби не втратити державну допомогу.

Про це повідомляють на сайті консультаційного центру для населення "ГазПравда".

На новий сезон розмір допомоги будуть розраховувати наново, в тому числі з огляду на підвищені в результаті індексації пенсії. Якщо інші життєві обставини у субсидіантів не змінилися і не відбулося подорожчання житлово-комунальних послуг, то розмір допомоги від держави при збільшенні доходів автоматично зменшиться.

Водночас зовсім без субсидій можуть залишитися ті пільговики, які мають борги за комуналку. Щоб не втратити виплати, їм потрібно розрахуватися із боргами протягом квітня.

"Будьте уважні, адже житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не закінчився та загальна сума якої перевищує 680 гривень", — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що під час воєнного стану правила плати за комуналку стали лояльнішими. Таким чином, боржників не штрафують, але при цьому вони можуть втратити субсидії.

Нагадаємо, житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою споживачам, які самотужки не можуть розраховуватися за житлово-комунальні послуги. Законодавством передбачено лише два випадки, коли надміру виплачена субсидія повертається державі.