У Великій Британії відновили підготовку до похорону короля Чарльза ІІІ

При організації похорону будуть враховані помилки, допущені під час похорону Єлизавети II
У Великій Британії відновили підготовку до похорону короля Чарльза ІІІ
Принц Чарльз Фото: https://twitter.com/ajplus
29 Квітня 2024, 23:30
читать на русском

На тлі поганого самопочуття Чарльза III відновилася підготовка до його похорону. Оточення короля стурбоване його станом здоров'я, тому на цей час переглядається план операції "Менайський міст", яка включає оголошення про смерть монарха, період офіційної жалоби та подробиці похорону.

Крім того, Page Six повідомляє, що співробітникам Чарльза III довелося звернутися до плану похорону Єлизавети II, щоб проаналізувати, як все минуло тоді та чого не слід допустити у разі смерті монарха тепер. Дії Букінгемського палацу останнім часом набули відтінку терміновості.

Все це нерозривно пов'язане з тим, що, хоча Чарльз III сповнений рішучості подолати недугу, краще йому не стає. Оточення короля визначає ситуацію словами "це погано". Тривожним дзвінком стали й чутки, що принц Вільям і Кейт Міддлтон можуть зійти на престол значно раніше передбачуваного терміну.

"Мені сказали, що перспектива цього викликає сильну тривогу… Усі зберігають оптимізм, але Чарльз справді дуже хворий. Більше, ніж нам показують", – цитує видання одного із близьких до палацу інсайдерів.

Тим часом сам Чарльз III не зневіряється. Попри те, що на публіці він з'являється вкрай рідко через лікування від раку, його наміри поступово повертатися до роботи поки що залишаються в силі.

Як розвиватиметься операція "Менайський міст"

Після смерті Чарльза його старший син, принц Вільям, стане королем, а дружина Вільяма Кейт Міддлтон стане дружиною короля.

Декілька людей, включаючи сім'ю монарха, прем'єр-міністра, секретаря кабінету міністрів, інших високопосадовців та чиновників, а також канцелярію Таємної ради короля, будуть проінформовані його особистим секретарем.

Потім королівська сім'я випустить офіційне повідомлення, щоб попередити широкий загал. Секретар кабінету міністрів надішле електронного листа міністрам і високопоставленим державним службовцям, і після того, як повідомлення буде отримано, прапори у Вайтхоллі будуть приспущені.

Прем'єр-міністр стане першим урядовцем, який зробить заяву, Міністерство оборони влаштує салюти, і буде оголошено хвилину мовчання на честь нації. Потім прем'єр-міністр зустрінеться з новим королем Вільямом, який звернеться до нації, як це зробив його батько, коли померла королева Єлизавета.

У дні, що передують похорону короля, у різних чиновників є кілька планів оплакуватиме його, оскільки його труна стоятиме в тронному залі Букінгемського палацу у Вестмінстерському залі. Чарльз буде похований у королівському склепі Меморіальної каплиці короля Георга VI у Віндзорському замку.

Нагадаємо, західні ЗМІ також пишуть, що король Великої Британії Чарльз III розпочав підготовку до передачі корони спадкоємцю раніше, ніж очікувалося. Як заявив експерт із британської королівської родини Том Квінн, до хвороби короля питання успадкування не передбачалося обговорювати ще щонайменше 10 років.

Читайте також