Угорщина дозволила транзит зброї для України своєю територією

Водночас сама Угорщина не постачатиме своєї зброї
Угорщина дозволила транзит зброї для України своєю територією
Фото: city-adm.lviv.ua
19 Липня 2022, 20:25
читать на русском

"Друг" Росії Угорщина несподівано дозволила іншим країнам постачати військову допомогу для України через свою територію. Проте угорська влада не передаватиме Україні озброєння для самозахисту.

Про це заявив заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр під час свого візиту до Львова, повідомляє Львівська міська рада.

Відповідно, угорці готові пропускати через свою територію усю допомогу, яку надають інші країни Україні, у тому числі і військову.

Раніше повідомлялось, що Угорщина заперечує проти постачання західної зброї Україні, щоб не наражати на небезпеку російських обстрілів угорців, які проживають на Закарпатті. Та сьогодні під час зустрічі із міським головою Львова Андрієм Садовим Левенте Мадяр запевнив, що треті країни можуть користуватися територією Угорщини для постачання зброї в Україну.

Ми вражені подіями, які тут відбуваються, ми дійсно співчуваємо вам. За останні 200 років ми з росією воювали тричі. Ці війни були не на життя, а на смерть.

На відміну від багатьох західних партнерів, ми на собі відчули, що це таке протистояння цій величезній східній державі. При цьому, сама Угорщина не постачатиме своєї зброї – це наша стратегічна позиція. Однак треті країни можуть користуватися нашою територією, – сказав Левенте Мадяр.

Окрім цього, Угорщина готова прийняти українських дітей у свої санаторії та табори. Також угорська делегація запропонувала допомогти у лікуванні цивільних та військових у своїх медзакладах, а також запевнила у готовності надати 1000 стипендій для українців у своїх університетах.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив у країні надзвичайний стан.

1