Україна отримала 40 мільйонів доларів на забезпечення зберігання зерна

Гроші надала Канада
Україна отримала 40 мільйонів доларів на забезпечення зберігання зерна
Польові роботи Фото: https://t.me/kyivoda/5177
4 Серпня 2022, 13:47
читать на русском

Канада виділила 40 мільйонів доларів США Україні для забезпечення 2,4 мільйона тонн сховищ врожаю.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Канади розпочала новий проєкт на суму 40 млн доларів США (52 мільйони канадських доларів) для подальшого розв’язання проблеми дефіциту зерносховищ в Україні. Ця ініціатива дозволить забезпечити зберігання додаткових 2,4 млн тонн зерна у 2022-2023 роках разом із відповідною технічною підтримкою та обладнанням. Цей проєкт доповнює допомогу у розмірі 17 млн доларів США, нещодавно надану урядом Японії для забезпечення зберігання 1 млн тонн зерна, - зазначають у відомстві.

У Мінагро кажуть, що в Україні очікують зібрати до 51,1 млн тонн зернових. Однак із загальної місткості зерносховищ у 75 млн тонн, 14 відсотків сховищ пошкоджено або зруйновано, 10 відсотків знаходяться на окупованій росією території, а близько 30 відсотків залишаються заповненими 22 млн тонн торішнього врожаю, готового до експорту.

Нещодавно розроблена Стратегія щодо підтримки зберігання зерна – розширення Плану швидкого реагування ФАО в Україні – спрямована на підтримку Міністерства аграрної політики та продовольства України для забезпечення 4,07 млн тонн зерносховищ, або 25 відсотків від загальнонаціонального дефіциту зберігання в 16 млн тонн у 2022-23 роках. Стратегія також передбачає підтримку Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у перероблюванні та експорті сільськогосподарської продукції з України через зміцнення державного потенціалу щодо тестування та сертифікації харчових продуктів, необхідних для експорту на прикордонних об’єктах.

Безпосереднім результатом впровадження Стратегії буде розширення та негайне надання потужностей для зберігання в цей критичний час збору врожаю для українських виробників зернових та олійних культур, тоді як довгостроковий вплив полягатиме в підтримці глобального постачання продовольства. Це, зі свого боку, зміцнить продовольчу безпеку та захистить засоби до існування на побутовому та національному рівнях в Україні, а також забезпечить іншим країнам, що залежать від імпорту зерна, збереження доступу до належного постачання зерна за прийнятною ціною.

У Мінагро зазначають, що завдяки фінансуванню, наданому Міністерством закордонних справ Канади, ФАО надасть засоби для тимчасового та постійного зберігання зерна, включаючи поліетиленові рукава для зберігання зерна, завантажувально-розвантажувальне обладнання та довгострокові модульні сховища, орієнтовані на малі та середні фермерські господарства у 15 областях.

Нагадаємо, Росія вивезла з окупованих територій України за час повномасштабного вторгнення 400 тисяч тонн зерна.

1