Україна рухається до цифрового безвізу з ЄС - Шмигаль

Уряд затвердив чотири законопроєкти щодо цифровізації державних послуг
Україна рухається до цифрового безвізу з ЄС - Шмигаль
Денис Шмигаль Фото: kmu.gov.ua
23 Вересня 2021, 07:09
читать на русском

Уряд затвердив чотири законопроєкти про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги, мета яких, зокрема, приєднання України до Єдиного цифрового ринку Євросоюзу.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, Україна ставить собі за мету цифровізацію всіх державних послуг та перехід у paperless-економіку. Він вважає, що це найбільш вдалий шлях подолання бюрократії, побутової корупції та зловживань.

На практиці — це відсутність бар'єрів для електронної торгівлі між Україною та ЄС або можливість використовувати електронний цифровий підпис у зовнішньоекономічній діяльності. Все це дозволить прискорити розвиток та використання технологій CardID, BankID, MobileID. Електронні підписи, електронні печатки стануть абсолютною буденністю для бізнесу, завдяки якісному провадженню цих законів, — сказав Шмигаль.

Загалом, повідомив він, уряд на засіданні схвалив понад 20 євроінтеграційних актів, які наближують Україну до Європейського Союзу та найкращих європейських практик.

Нагадаємо, у серпні президент Володимир Зеленський підписав закон про переведення публічних послуг в онлайн.

Закон запроваджує нові терміни, серед яких: "електронна публічна послуга", "автоматичний режим надання електронної публічної послуги", "комплексна електронна публічна послуга", "система електронної взаємодії електронних ресурсів", а також інші терміни, пов’язані з наданням (отриманням) електронних публічних послуг.

Крім цього, електронні процедури прирівнюються до паперових. Встановлюються чіткі правила надання е-послуг.

Читайте також

1