Українці можуть залишитися без пенсій і зарплат, якщо не буде допомоги із Заходу - Шмигаль

Україна вичерпала всі можливості економії бюджету
Головне
Українці можуть залишитися без пенсій і зарплат, якщо не буде допомоги із Заходу - Шмигаль
Денис Шмигаль / Фото: president.gov.ua
24 Жовтня 2022, 09:13
читать на русском

Якби не західна фінансова допомога, то українці вже могли б залишитися без пенсій та заробітних плат. Тому важливо якнайшвидше отримати обіцяні Євросоюзом гроші.

Про це  йдеться в інтерв'ю прем'єр-міністра Дениса Шмигаля для Frankfurter Allgemeine Zeitung.

За його словами, Україна отримує величезну підтримку від партнерів - на першому місці США, на другому - Євросоюз. Німеччина перебуває на передовій фінансової допомоги, проте 3 млрд євро з обіцяного європейського пакета в 9 млрд заблоковано, зокрема, тому, що Берлін пропонує надати ці кошти у вигляді грантів, а не кредитів.

Для нас найголовніше, щоб вони надійшли якнайшвидше. Нам це потрібно для того, щоб наша фінансова система вижила. Чи стане це кредитом або грантом, менш важливо. Ми вже вичерпали всі можливості економії", - зазначив прем'єр.

Він також наголосив, що на сьогодні оборонний бюджет України становить 60% державних видатків, тому західна фінансова допомога йде на соціальні потреби. Таким чином будь-яка затримка може мати жахливі наслідки.

"Якщо говорити про вкрай негативний сценарій, то ми вже не змогли б платити ані зарплати, ані пенсії. Тому фінансова стабільність України така ж важлива, як і військова безпека чи постачання боєприпасів", - додав він.

Нагадаємо, що Міжнародне рейтингове агентство Fitch прогнозує погіршення економічної ситуації в Україні, чому сприяють бойові дії, високий бюджетний дефіцит, скорочення української економіки, зростання держборгу, зниження валютних резервів та зниження експортних доходів.

Читайте також

1