Українців захистять від акустичного насильства в громадському транспорті

Водії зможуть слухати музику, лише за згоди всіх пасажирів
Українців захистять від акустичного насильства в громадському транспорті
автобус, транспорт Фото: Lê Minh з Pexels

У Верховній Раді опрацьовується законопроєкт щодо заборони акустичного насильства в громадському транспорті.

Як повідомляє пресслужба парламенту, наразі документ перебуває на опрацюванні в Комітеті з питань інтеграції України до ЄС. Його мета - захистити пасажирів у транспорті від нав’язливої музики та аудіо продукту. Для цього пропонується внести зміни до статті 40 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Читайте також

Що передбачає законопроєкт:

  • Встановлення заборони на трансляцію в салонах рейсових автобусів музики, звуку фільмів чи інших звукових сигналів, крім інформації про поїздку.
  • Передача звуку може здійснюватися лише на індивідуальні навушники пасажирів.
  • В таксі або під час нерегулярних автобусних перевезень така трансляція допускається за згодою всіх пасажирів.

Також проєкт закону містить доручення органам виконавчої влади внести зміни про захист пасажирів від акустичного насильства до правил перевезень на всіх видах пасажирського транспорту.

Внесення законопроєкту викликане необхідністю захистити пасажирів громадського транспорту від акустичного насильства – трансляції нав’язливих звуків проти волі слухача, - пояснюють у ВР.

Нагадаємо, у Чернівцях зареєстрували петицію з проханням вмикати класичну музику в салонах громадського транспорту задля підвищення рівня культури чернівчан.

З метою підвищення рівня культури чернівчан прошу Чернівецьку міську раду зобов'язати перевізників включати під час поїздок класичну музику, - йдеться в петиції.

У тексті петиції наведено також приклад класичної музики для включення в громадському транспорті (дивіться тут).