Українцям у Швейцарії доведеться продати власні авто

В іншому випадку українські переселенці ризикують залишитися без соцвиплат
Українцям у Швейцарії доведеться продати власні авто
Прапор Швейцарії (Фото: Прапори)
13 Травня 2023, 13:48
читать на русском

У Швейцарії українських біженців можуть зобов'язати продавати власні авто, щоб вони надалі могли отримувати соцвиплати. Тамтешній уряд посилює контроль щодо виплат допомоги.

Про це повідомляє Neue Zürcher Zeitung.

Уряд Швейцарії запроваджує суворіші правила контролю за виплатами для біженців. Однак остаточне рішення ухвалюватиме місцева влада, тобто умови для кожного кантону відрізнятимуться.

Українці мають прийняти рівні умови для отримання соцвиплат, зазначила очільниця департаменту юстиції та поліції Швейцарії Елізабет Бом-Шнайдер.

"До решти отримувачів соціальних допомог у Швейцарії застосовуються набагато суворіші правила. Сім'ям доводиться розкривати всю інформацію і подавати заявки на найменші витрати. Таким людям важко зрозуміти, що інші отримують соціальну допомогу і водночас мають змогу їздити машиною", – розповіла Бом-Шнайдер.

Українцям, що понад рік проживають у Швейцарії, ще в березні повідомили про необхідність перевірити власні активи в разі намірів надалі отримувати фінансову допомогу. Так, якщо вартість авто перевищує встановлену владою кантону межу, машину доведеться продати.

У кожному кантоні Швейцарії встановлені різні норми активів для біженців. Так, у кантоні Люцерн ліміт на отримання соцвиплат становить 4 000 франків на одну особу. Щодо ліміту на родину, то йдеться про 10 тис.франків.

Авто можуть не продавати ті біженці, які доведуть, що машина необхідна за станом здоров'я або ж для роботи. Однак варто звернути увагу й на те, що окрім автомобілів, швейцарська влада враховуватиме й інші активи – коштовності та готівку.

Якщо ж біженець у Швейцарії таки продає своє авто, то соцдопомогу там призупиняють на період, який залежить від суми, вторгованої за машину.

Нагадаємо, українські біженці зі статусом захисту S, котрі живуть на соціальну допомогу через рік після прибуття до Швейцарії, мають повторно перевірити свої активи. Йдеться про автомобілі, готівку та коштовності. Впровадження нових правил у кантонах лише починається. Наприклад, у кантоні Люцер, якщо активи перевищують 4 000 франків на особу або 10 000 франків на сім'ю, їх потрібно буде продати.

Крім того, у країні не вистачає житла для біженців. Кантони Берн та Женева вже тимчасово призупинили прийом біженців. Ще два кантони запросили заморожування. Це означає, що українців залишатимуть у федеральних центрах притулку, а не розподілятимуть за цими кантонами. Близько двох третин місць у федеральних центрах зайняті.

1