Український хакер вкрав мільйони доларів з банків США та Канади

У підозрюваного вилучено обладнання зі зразками шкідливого програмного забезпечення
Український хакер вкрав мільйони доларів з банків США та Канади
Працівник СБУ Фото: Служба безпеки України
20 Квітня 2021, 12:02
читать на русском

Кіберфахівці СБУ спільно з американськими правоохоронними органами знайшли та затримали хакера у Херсонській області, який вкрав мільйони доларів з банків США та Канади.

За попередніми даними, зловмиснику вдалося вкрасти десятки мільйонів доларів із рахунків фінансових установ Північної Америки, повідомляє СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що зловмисник використовував шкідливе програмне забезпечення, придбане в інших учасників хакерської спільноти. Окремі модулі він створював та оптимізував особисто.

Вже задокументовано, що зловмиснику вдалось викрасти реквізити доступу до банківських рахунків понад тисячі громадян США та Канади, а також вкрасти понад 300 тисяч доларів. Надалі персональна та конфіденційна інформація використовувалась через анонімні торгівельні майданчики у DarkNet. Точна сума збитків, завданих зловмисником встановлюється. За попередніми оцінками фахівців, загальна сума вкрадених коштів може сягати десятків мільйонів доларів, - розповіли правоохоронці.

Під час проведення слідчих дій отримано неспростовні докази протиправної діяльності хакера. У підозрюваного вилучено комп’ютерне обладнання зі зразками шкідливого програмного забезпечення.

Триває досудове розслідування у межах провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України.

Читайте також

1