Україну офіційно запросили приєднатись до "митного безвізу"

Міжнародне застосування системи спільного транзиту Україною може розпочатися вже з 1 грудня 2022 року
Україну офіційно запросили приєднатись до "митного безвізу"
Єврокомісія (фото: з відкритих джерел)
7 Липня 2022, 19:26
читать на русском

Єврокомісія ухвалила рішення щодо запрошення України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами.

Про це повідомила пресслужба Державної митної служби України.

Сьогодні, 7 липня, на 187-му засіданні робочої групи EU-CTC ухвалено рішення запросити Україну до Конвенції про процедуру спільного транзиту, доповнити цю Конвенцію 36-ю країною – Україною, та запросити Україну приєднатися також до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами, — йдеться в повідомленні.

Заступник голови Держмитслужби Владислав Суворов заявив, що це рішення стало результатом розгляду висновків фінальної оціночної місії ЄС, яка відбулася 23-24 червня 2022 року.

Своєю чергою міжнародний експерт з питань митниці Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) Вітяніс Алішаускас додав, що очікується, що міжнародне застосування системи спільного транзиту Україною може розпочатися вже з 1 грудня 2022 року.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду заявив, що Україна планує підписати "митний безвіз" з ЄС, побудувати європейську колію в країні, лібералізувати автомобільні вантажні перевезення, приєднатися до роумінгового простору ЄС та єдиної зони платежів у європейській валюті.

1