Уряд дозволив закуповувати ліки, які не включені до нацпереліку

Закупівля відбуватиметься за державні кошти
Уряд дозволив закуповувати ліки, які не включені до нацпереліку
Ліки (фото: Pexels)

Верховна Рада дозволила закуповувати за державні кошти ліки, які не включені до Національного переліку основних лікарських засобів, але які потрібні українцям. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні.

282 народних депутатів схвалили законопроєкт №4472, який вносить зміни до прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" та відтерміновує на рік (до 1 січня 2022 року) одну з норм цього закону.

Це відтермінування дозволить закуповувати коштом держбюджету або відшкодувати вартість (реімбурсація) тих ліків, які не включені до Національного переліку основних лікарських засобів або Програми медичних гарантій, але є необхідними для лікування громадян.

Читайте також

Зазначимо, що лікарські засоби в Україні повинні закуповуватись відповідно до нацпереліку. Для того, щоб препарат міг потрапити до переліку, він повинен пройти певну перевірку на якість та ефективність.

Деякі ліки, зокрема інсулін та вакцини від COVID-19 закуповуються без необхідності включення до такого переліку.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт, що визначає умови створення військово-цивільних адміністрацій в Україні.

Згідно з документом, військово-цивільні адміністрації можуть утворюватися в об’єднаних територіальних громадах. ВЦА можуть бути утворені у разі, якщо Центральна виборча комісія встановить неможливість забезпечити підготовку та проведення місцевих виборів на окремих територіях.

1