Уряд вніс зміни в умови програми "Доступні кредити 5-7-9%"

Змінами розширені цілі використання кредитних коштів можливістю придбання земельних ділянок
Головне
Уряд вніс зміни в умови програми "Доступні кредити 5-7-9%"
Фото: Урядовий портал
11 Жовтня 2020, 01:28
читать на русском

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Порядку надання державної підтримки мікропідприємництва та малого підприємництва, згідно з яким реалізується програма "Доступні кредити 5-7-9%".

Як повідомляється на сайті Кабміну, внесені зміни до програми стосуються лібералізації низки вимог до суб’єктів підприємництва в частині підвищення максимального рівня їх річного доходу до еквіваленту 10 млн євро та виключення з Порядку вимоги до обов’язкової прибутковості діючого бізнесу – рішення прийматимуть банки-кредитори.

Читайте також

Також змінами розширені цілі використання кредитних коштів можливістю придбання земельних ділянок як окремо, так і разом з нежитловою нерухомістю.

Відповідні зміни до програми "Доступні кредити 5-7-9%" були прийняті в рамках виконання доручення Уряду розробити та затвердити програму фінансової підтримки малого та середнього підприємництва, а також суб’єктів господарювання сфери культури, креативних індустрій, туризму, діяльність яких знаходиться під впливом запроваджених обмежень та/або заборон, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, - зазначають в уряді.

Державною програмою "Доступні кредити "5-7-9%" передбачено заходи, які є універсальним та дієвим механізмом кредитування малого бізнесу з фінансовою державною підтримкою шляхом компенсації процентів за кредитами, наданими суб’єктам мікро- та малого підприємництва незалежно від сфери їх діяльності.

Читайте також

Програма вже показала свою ефективність в кризових умовах. Адже, як показує статистика, більше 70% гривневих кредитів, які були видані банками з лютого по серпень цього року, були видані в рамках програми Доступні кредити 5-7-9%, - зауважив міністр фінансів Сергій Марченко.

Станом на 5 жовтня цього року в рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%" вже укладено 4127 кредитних договорів на загальну суму 9,82 мільярда гривень.

1