В магазинах duty free заборонили продавати сигарети

Відповідний закон діятиме до кінця війни
В магазинах duty free заборонили продавати сигарети
Дьюті фрі
11 Серпня 2023, 13:45
читать на русском

Верховна Рада ухвалила зміни до Митного кодексу щодо протидії незаконному обігу тютюнових виробів. В магазинах безмитної торгівлі (duty free) заборонили продавати сигарети.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк в Telegram.

За його даними законопроєкт №9315 у другому читанні підтримали 276 депутатів.

Депутат стверджує, що закон принесе до держаного бюджету від 5 до 7 млрд гривень на рік.

Крім того, голова фінансового комітету Данило Гетманцев повідомив, що законопроєкт розроблений з метою руйнування схеми ухилення від оподаткування ПДВ та акцизним податком під виглядом здійснення операцій з продажу тютюнових виробів магазинами безмитної торгівлі.

Законом на період воєнного стану в Україні забороняється поміщення у митний режим безмитної торгівлі та продаж (постачання) магазинами безмитної торгівлі, а також розміщення у них товарів за товарними позиціями 2401-2404 згідно з УКТ ЗЕД, додав депутат.

Автори проекту закону зазначають, що втрати від нелегального обігу тютюнових виробів становлять близько 22 млрд грн на рік.

За експертними дослідженнями (Kantar Ukraine) у 2023 році зростає частка нелегального обігу на митній території України тютюнової продукції призначеної для реалізації в магазинах безмитної торгівлі (duty free) або для експорту без акцизних марок та складає понад 50% від нелегального обігу тютюнових виробів, зазначається в пояснювальній записці.

"Варто звернути увагу, що за даними Державної митної служби України по окремих магазинах безмитної торгівлі продаж цигарок на один чек становив в середньому 30-35 пачок. Це вказує на те, що такий продаж міг бути або фіктивним (а насправді цигарки продавалися на території України), або ці цигарки перевозилися дрібною контрабандою за кордон", - пишуть автори проекту.

Нагадаємо, з 11 липня набули чинності норми Закону № 1978, якими вноситься чимало змін до антитютюнового законодавства.

Серед них:

  • заборона реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них;
  • встановлення штрафу за їхню реалізацію особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1020 грн, а в разі повторного протягом року порушення – 10 200 грн:
  • заборона продажу ароматизованих сигарет;
  • вводиться відповідальність щодо заборони куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях та приміщеннях за аналогією з курінням звичайних цигарок.
1