В Україні із супермаркетів та магазинів зникнуть безплатні пластикові пакети

10 грудня стартував перший етап "екологічної реформи"
Головне
В Україні із супермаркетів та магазинів зникнуть безплатні пластикові пакети
Пластиковий пакет Фото: Uriel Mont з Pexels
10 Грудня 2021, 09:09
читать на русском

В Україні стартував перший етап так званої "екологічної реформи" - під забороною опинилося безоплатне розповсюдження пластикових пакетів.

Як повідомили у Мінекології, вже з 10 грудня вводиться в дію Закон № 1489-IX "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України". А саме починає діяти перший етап обмежень.

За інформацією відомства, у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів, окрім біорозкладних, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса і продуктів із них, сипучих продуктів та льоду.

До порушників цієї вимоги застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції.

Мета такого рішення – запобігти утворенню пластикових відходів. Адже, коли ми менше використовуємо пакети, то менше продукуємо сміття, яке потім опиниться на звалищі, а отже у довкіллі, - йдеться у повідомленні.

У законі передбачено, що 2023 року заборонять і надтонкі пластикові пакети, у які в маркетах запаковують свіжу рибу, м’ясні продукти та крупи.

Нагадаємо, що Верховна Рада 1 червня заборонила використовувати пластикові пакети у роздрібній торгівлі, в об'єктах громадського харчування та надання послуг. Таке рішення ухвалили задля поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій. На адаптацію українцям дали дев'ять місяців.

Читайте більше у нашому матеріаліЗаборона пластикових пакетів в Україні: що пропонує Рада, які штрафи та світова практика

Читайте також