В Україні не розслідують випадки ускладнень після вакцинації від covid-19 – інфекціоніст

Ольга Голубовська розповіла про випадки ускладнення від вакцинації в Україні
В Україні не розслідують випадки ускладнень після вакцинації від covid-19 – інфекціоніст
Вакцинація (Фото: pexels)
27 Липня 2021, 20:04
читать на русском

В Україні не розслідують випадки ускладнень після вакцинації від коронавірусу, хоча побічні ефекти від вакцин фіксуються в усьому світі.

Про це в інтерв’ю УНН розповіла головний інфекціоніст, заслужений лікар України Ольга Голубовська.

Мені б, наприклад, дуже хотілося, щоб все-таки розслідували кількість побічних ефектів. Не для того, щоб лякати людей, навпаки, для того, щоб вивчати питання і мінімізувати ті чи інші ризики для кожної людини. Ви ж бачите — весь світ рапортує, — сказала вона.

Голубовська нагадала, що від 2017 року в Україні закрита медична статистика.

Я зараз говорю про те, що у нас не розслідуються, практично не розслідуються, або дуже мало розслідуються поствакцинальні реакції та ускладнення, і вони не потрапляють в статистику. Ви подивіться, навіть Pfizer, AstraZeneca всі обговорюють: скільки тромбозів, міокардитів ... Ми бачимо це по публікаціях, але у нас же тиша і спокій. Експерти вже жартують — це що ж, чорнозем хороший на нас впливає, що абсолютно немає ніяких побічних ефектів. А вони ж є. Я, наприклад, консультувала молоду людину 30 років, у якого після вакцинації Pfizer розвинулося важке ураження центральної нервової системи — стовбуровий енцефаліт, і він у важкому стані лежить в реанімації. Я буду займатися тим, щоб всі ці випадки розслідувалися, принаймні — рапортувалися і вносилися в статистику, — наголосила лікар.

Голубовська пояснила, що подібний розголос і розслідування поствакцинальних ускладнень мають на меті не відвернути населення від вакцинації, а навпаки.

Це ж не робиться для того, щоб підірвати прихильність до вакцинації, як до методу, ні. Навпаки, якщо люди будуть відчувати, що країна ці речі відстежує і якщо раптом щось трапляється, то держава готова хоча б допомогти якось людям, це підніме довіру до державних інституцій. Це ж наше з вами життя, навіть не здоров’я. Крім того, ще ніхто не знає віддалених наслідків. А у нас всі сили витрачаються тільки на пропаганду вакцинації і це правильно, але у людей до кінця не буде довіри, поки держава не буде виконувати всі свої функції стосовно людей, — пояснила лікар.

Нагадаємо, Державний експертний центр МОЗ України заявив, що в Україні майже не спостерігається серйозних побічних ефектів при вакцинації від коронавірусу.

Читайте також

1