В Україні новий небезпечний тренд: збирають та їдять мухомори заради "кайфу"

Люди збирають, готують та вживають отруйні гриби.
В Україні новий небезпечний тренд: збирають та їдять мухомори заради "кайфу"
Мухомор (Фото: pexels)
24 Жовтня 2022, 11:18
читать на русском

В Україні "тренд" на вживання мухоморів. Люди свідомо їдять їх з метою "лікування", розслаблення та отримання галюциногенного ефекту. Підлітки вживають отруйні гриби на спір або навіть заради відео в TikTok.

Минулого тижня отруєння мухоморами зафіксували у 43-річного чоловіка в Рівненській області, повідомили в місцевій лікарні.

У грибний сезон через отруєння грибами гинуть або потрапляють до медичних закладів сотні людей. Лікарі кажуть - це закономірне явище, однак шоковані отруєннями саме мухомором.

"Традиція вживання червоних мухоморів добре відома у народів північно-східного та західного Сибіру. На наших землях за давніх часів мухомор використовували тільки для знищення мух, клопів та інших комах. Звідси і пішла назва "мухомор".

У ХХІ столітті люди вдаються до альтернативних методів лікування серйозних захворювань, вживаючи мухомори в сирому вигляді. Людина свідомо їсть отруйний гриб з метою лікування - це просто казуїстика якась", - зазначили в лікарні, де отруївся чоловік.

Лікарі застерігають: отруйні речовини, що містяться в мухоморі – мускарин, мікоатропін вражають печінку, нирки, центральну нервову систему, викликаючи ряд серйозних симптомів, а у важких випадках незворотні процеси в організмі.

Летальні наслідки трапляються у 2-3% випадків, настають через 6-12 годин при великих кількостях з’їденого гриба.

Деякі види мухомора призводять до отруєння, симптоми якого проявляються надто пізно, коли людині вже майже неможливо допомогти.

Нагадаємо, троє людей отруїлися грибами у селі Карпатське Львівської області, їх доставили до реанімації Турківської лікарні.

Крім цього, у Сквирі Київської області помер чотирирічний хлопчик, з родини, в якій двоє дівчаток отруїлися на смерть грибами.

31 серпня сестра загиблого хлопчика разом зі своїм нареченим збирали у лісосмузі гриби. Потім вони приготували їх та подали страву й для своїх рідних.

Читайте також

1