В Україні планують дозволити "конфіденційні пологи"

Права та обов'язки батьків припиняються у разі конфіденційних пологів
В Україні планують дозволити "конфіденційні пологи"
Вагітність (фото: Лелека)
16 Вересня 2021, 18:58
читать на русском

Депутати Верховної Ради пропонують дозволити в Україні "конфіденційні пологи".

Відповідний проєкт закону розміщено на сайті парламенту.

Зазначається, що у ЗМІ нерідко можна почути повідомлення про знаходження трупу новонародженої дитини на смітнику, в підвалі будинку чи гуртожитку.

Що особливо викликає занепокоєння, так це те, що знайдені мертві діти часто є жертвами вбивства, вчиненого їхніми власними матерями. Такий вид вбивства у закордонній літературі називається infanticide (вбивство новонародженої дитини - в перекладі з англійської), "інфантицид" є крайньою формою прояву девіантної материнської поведінки, - йдеться у повідомленні.

Вчинення таких злочинів характерне для жінок:

  • з низьким рівнем матеріального достатку;
  • тих, хто не має власного або постійного житла;
  • серед неповнолітніх і осіб, які мають кримінальне минуле;
  • серед випускниць сирітських установ.

Конфіденційні пологи - це пологи, за яких вагітна жінка розкриває свою особу лише у формі, передбаченій законом "Основи законодавства України про охорону здоров'я".

Так, при зверненні з вагітністю та пологами до закладу охорони здоров'я або фізичної особи - підприємця, вагітна жінка, яка бажає скористатися послугою конфіденційних пологів, повинна звернутися з усною заявою до керівника закладу охорони здоров'я. За умови погодження послуги конфіденційних пологів вагітна жінка зобов'язана передати керівнику закладу охорони здоров'я свої ідентифікаційні дані, які опечатуються та передаються до архіву.

Особиста інформація про особу, яка при народжені дитини скористалася послугою конфіденційних пологів, може бути розголошена виключно її біологічній дитині, за письмовою заявою після досягнення останньою цивільної дієздатності.

Водночас у Сімейному кодексі України пропонується визначити, що права та обов'язки батьків припиняються у разі конфіденційних пологів.

Якщо мати дитини скористалася послугою конфіденційних пологів, то в такому разі мати вважається невідомою, а державна реєстрація народження дитини проводиться за рішенням органу опіки та піклування, яким визначається прізвище, власне ім'я, по батькові дитини і відомості про батьків.

Нагадаємо, що при народженні дитини держава виділяє допомогу у розмірі 41 280 гривень одному з батьків дитини або опікуну, які постійно проживають разом з малюком на території України.

Читайте також