В Україні почала роботу повітряна швидка допомога (фото)

Льотчики і медики перебувають у постійній бойовій готовності
В Україні почала роботу повітряна швидка допомога (фото)
Вертоліт аеромедичної служби (Фото: ДСНС)

Перший підрозділ аеромедичної служби запрацював у Львові і обслуговуватиме шість областей Західної України.

Про це повідомили у ДСНС України.

1 квітня, на Львівщині на постійне чергування заступила бригада Авіаційної системи МВС. Окрім льотного складу, на пункті постійно чергуватимуть медики.

Як і обіцяли з Міністерством охорони здоров’я, сьогодні на Львівщині у рамках Єдиного аеромедичного простору став на чергування вертоліт ЕС-145 із медичним модулем, який екстрено допомагатиме населенню шести західних областей. До складу входить екіпаж та медична бригада. Далі – Київщина та вся Україна, – заявив глава МВС   України Арсен Аваков.

За словами міністра, гелікоптерами та літаками Системи авіаційної безпеки МВС керуватимуть пілоти, які вже пройшли чи наразі проходять відповідну підготовку. Одне з основних завдань такої Системи – медична допомога, щоб із точки А в точку Б можна було сміливо доправити чи хворого, чи команду лікарів, чи орган для трансплантації.


Раніше Аваков (досьє Арсена Авакова) презентував карту, де саме будуть розташовуватися 15 пунктів постійного базування системи авіаційної безпеки. В усіх цих 15 точках буде чергувати льотна зміна та бригада медиків. Вони будуть у постійній бойовій готовності вилетіти на виконання завдання. Один пункт базування перекриватиме відстань у 350 кілометрів.

Система авіації МВС буде займатися не лише медициною, але й залучатиметься і під час рятувальних операцій та гасіння пожеж. На чергування стане 57 гелікоптерів Airbus – Н145, великі Super Puma та маневрові Н125, а також вітчизняні Мі-8 та Мі-2. Крім того, будуть залучені літаки Антонов та Diamond.


Контекст. 6 березня глава МОЗ України Максим Степанов заявив у Верховній Раді під час години запитань до уряду, що невдовзі в Україні запрацює санітарна авіація.

1