В Україні від березня підвищать пенсії на 11%

Пенсії планують підвищити вісьмом мільйонам людей
Головне
В Україні від березня підвищать пенсії на 11%
Пенсії, гроші (фото: УНІАН)

Уряд схвалив рішення про індексацію пенсійних виплат на 11% від 1 березня 2021 року.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Зазначається, що 22 лютого 2021 року уряд ухвалив постанову Кабінет у Міністрів України "Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році". Відповідно до постанови цього року індексація пенсій відбудеться з 1 березня. Пенсії планують підвищити вісьмом мільйонам людей.

Розмір пенсії підвищиться в середньому на 308 грн, а мінімальне підвищення встановили на рівні 100 грн. Людям, у яких тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків), мінімальну пенсійну виплату підвищили до рівня 2200 грн.

Читайте також

Так, уряд затвердив показник збільшення розміру пенсій, обчисленого від заробітної плати та страхового стажу кожного пенсіонера на рівні 11%, що відповідає 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50% показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, у порівнянні з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення ((5 %+17%) /2).

Нагадаємо, що станом на 1 січня 2021 року в Україні налічувалось 11,1 млн пенсіонерів, з них 2,7 млн осіб – працюючі пенсіонери.