В Україні забиратимуть майно колаборантів: Зеленський підписав закон

Визначено чіткі критерії, за якими особа може бути віднесена до кола тих, на кого поширюється дія такої санкції.
Головне
В Україні забиратимуть майно колаборантів: Зеленський підписав закон
Володимир Зеленський / Фото: president.gov.ua
23 Травня 2022, 11:36
читать на русском

Президент Володимир Зеленський підписав закон про конфіскацію активів громадян, які підтримали російсько-українську війну. Майно колаборантів конфісковуватимуть.

Йдеться про закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб", який Верховна Рада ухвалила 12 травня 2022 року. Про це повідомила пресслужба глави держави.

Закон встановлює новий вид санкцій у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися. Визначено чіткі критерії, за якими особа може бути віднесена до кола тих, на кого поширюється дія такої санкції.

Процедура виявлення та конфіскації активів підсанкційних осіб, які в той чи інший спосіб підтримують агресію окупантів проти України, дасть змогу швидко та ефективно поповнювати український бюджет за рахунок ворогів. Закон передбачає чітку інструкцію для органів, відповідальних за цей процес. Сподіваюся на продуктивну взаємодію всіх його учасників, – зазначив президент.

Крім цього, відповідальним за пошук активів і звернення до суду буде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб. Очікується, що таким органом стане Міністерство юстиції України. Відомство має організувати роботу з виявлення та розшуку таких, що підлягають блокуванню, активів фізичних та юридичних осіб, вказаних у рішеннях Ради національної безпеки i оборони України.

Своєю чергою Вищий антикорупційний суд (ВАКС) здійснюватиме адміністративного судочинства у справах про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави.

Зауважимо, що 21 квітня 2021 року Верховна Рада проголосувала за цей закон, однак президент Володимир Зеленський повернув його зі своїми пропозиціями до парламенту для повторного розгляду в сесійній залі. Після ухвалення закону з поправками Глава держави підписав документ.

Читайте також