В Україні запровадили нові штрафи за порушення ПДР

Нові штрафи стосуватимуться неправильного використання номерних знаків
В Україні запровадили нові штрафи за порушення ПДР
автомобільні номери (Фото: Рікавто)
31 Жовтня 2022, 17:26
читать на русском

Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнили новою статтею 121-3 "Порушення вимог законодавства щодо використання номерних знаків транспортних засобів".

Про це розповів начальник Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на Facebook-сторінці.

Стаття складається із трьох частин, що встановлюють відповідальність за порушення правил використання номерних знаків водіями транспортних засобів.

За частиною першою статті 121-3 КУпАП водіїв транспортних засобів притягатимуть до відповідальності за керування або експлуатацію автомобіля:

  • без номерного знака;
  • з номерним знаком, що не належить до цього засобу або не відповідає встановленим зразкам або вимогам;
  • з номерним знаком, закріпленим у невстановленому для цього місці;
  • перевернутим або неосвітленим номерним знаком;
  • закритим іншими предметами (у тому числі прозорими);
  • з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають або ускладнюють його ідентифікацію;
  • забрудненим номерним знаком, якщо така забрудненість не дозволяє чітко визначити символи або буквено-числову комбінацію номерного знака з відстані 20 метрів;
  • навмисні дії, спрямовані на приховування номерного знака.

Санкція за порушення частини першої цієї статті передбачає накладення штрафу у розмірі 1190 грн.

Частиною другою статті 121-3 КУпАП передбачається запровадження адміністративної відповідальності за керування або експлуатацію транспортного засобу з незаконно встановленими номерними знаками Збройних Сил України, Національної гвардії України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації або дипломатичних представництв, консульств та інших міжнародних організацій, які мають повний та частковий імунітет.

Санкція за порушення частини другої цієї статті передбачає накладення штрафу у розмірі 2550 грн.

Частина третя статті 121-3 КУпАП передбачає відповідальність за повторність незаконного використання номерних знаків державних органів та дипломатичних установ протягом року. Санкція за порушення частини третьої цієї статті передбачає накладення штрафу у розмірі 5100 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців.

“Водночас втрачають чинність положення щодо порушень, пов’язаних з використанням номерних знаків, які містилися в частині шостій статті 121 КУпАП”, – резюмував начальник Департаменту патрульної поліції.

Нагадаємо, у застосунок "Дія" повернули штрафи за порушення ПДР. Користувачі отримають push-сповіщення у застосунку, щойно камери зафіксують автопорушення на дорозі. Штраф можна сплатити за кілька кліків.

Читайте також