Вартість медичної допомоги при пологах зросте – МОЗ

У МОЗ збільшили тариф на пологи та назвали нові ціни
Вартість медичної допомоги при пологах зросте – МОЗ
Фото з відкритих джерел
30 Вересня 2020, 14:29
читать на русском

Вартість пологів буде коливатися від 36 до 195 тисяч гривень. Важливо, що гроші медустановам виплачуватиме держава. Міністерство охорони здоров'я планує з 2021 року збільшити тариф на надання медичної допомоги при пологах і ввести коефіцієнти, що регулюють суму залежно від складності випадку.

Про це заявив голова МОЗ Максим Степанов на брифінгу в середу, 30 вересня.

Тепер тариф буде коливатися від 35 972 гривень до 194 489 гривень.

У нас одним із пріоритетів є надання медичної допомоги в повному обсязі при пологах 100% наших громадян, які народжують. По-перше, ми збільшуємо ж ставку фінансування при пологах. По-друге, з наступного року у нас будуть введені додаткові коефіцієнти: у нас є звичайні пологи, а є пологи з ускладненнями. Тоді треба більш кваліфікована, більш спеціалізована медична допомога, - заявив Степанов.

Читайте також

За його словами, також важлива кваліфікована медична допомога новонародженим в складних неонатальних випадках.

Це коли дитина народжується з малою вагою і потрібно її рятувати, потрібно, щоб їй було надано в повному обсязі цю медичну допомогу. Більше того, там досить дорогі ліки, яких вимагає ця дитина. І ми це теж прорахували, - додав міністр.

Степанов зазначив, що МОЗ сподівається на 270 тисяч пологів на рік.

Нагадаємо, що Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов не має наміру йти у відставку, якщо на місцевих виборах його оберуть до Одеської обласної ради.

1