Вчені зі станції "Академік Вернадський" записали, як співають тюлені (відео)

Загалом було відомо про близько 30 типів звуків у репертуарі цих тварин
Вчені зі станції "Академік Вернадський" записали, як співають тюлені (відео)
Тюлень Фото: Pexels
20 Січня 2022, 05:00
читать на русском

Українські вчені зі станції "Академік Вернадський" ще цієї весни почали акустичні дослідження тюленів Ведделла.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Зазначається, що тюлені Ведделла – найпівденніші ссавці, які чудово пристосовані до життя в одному з найхолодніших регіонів планети. Вони здатні затримувати подих та залишатися під водою майже півтори години поспіль, подекуди пірнаючи на глибину понад 600 м. Щоб ковтнути повітря, роблять лунки або використовують тріщини в кризі.

Загалом було відомо про близько 30 типів звуків у репертуарі цих тварин, але нещодавно було виявлено ще 9 типів – в ультразвуковому спектрі. Це різні "цвірінькання", "свисти" і "трелі", що іноді навіть нагадують звуки бластерів із "Зоряних війн".

Десь п'ята частина підводних співів відбувається якраз на таких частотах – вищих за діапазон людського слуху: від 20 до 50 кГц, а деякі можуть сягати 200 кГц, - йдеться у повідомленні.

Біологиня Оксана Савенко розповіла, що раніше вважалося, що ластоногим такі високочастотні звуки не притаманні, тож їхнє функціональне значення науковцям ще треба з’ясувати.

Навесні під час сезону розмноження Ведделлів (з вересня до листопада) українські вчені цілодобово записували їхні підводні співи. Для цього в двох протоках біля нашого острова в лунках, які активно використовували тварини, були встановлені 2 акустичні рекордери. Дослідники отримали численні записи самців, самиць і дитинчат.

Зазначається, що аналіз цих даних за допомогою спеціальної програми дозволить отримати нову інформацію про звуки та підводні комунікації тюленів, зокрема в ультразвуковому спектрі.

Також наші дослідження допоможуть встановити особливості вокалізацій тварин різного віку і статі та з’ясувати, чи відрізняються діалекти тюленів Ведделла з районів архіпелагу Вільгельма (тобто поблизу "Вернадського") та моря Росса (Західна Антарктика, де проводять дослідження вчені з американської станції "Мак-Мердо")", - розповіла біологиня.

Нагадаємо, що максимальна висота снігового покриву в Антарктиді напередодні Нового року сягнула 3 метри. З нового року снігопади майже припинилися і нашим полярникам необхідно відкопати всю інфраструктуру станції.

Читайте також