Верховний суд відреагував на справу “записів ОАСК”

Пленум “констатував”, що зміст записів завдав значної шкоди судовій владі
Головне
Верховний суд відреагував на справу “записів ОАСК”
Верховний суд

Пленум Верховного суду ухвалив заяву щодо записів, зроблених НАБУ ймовірно у кабінеті голови Окружного адміністративного суду міста Києва.

Про це повідомляє пресслужба суду.

“Тільки для захисту прав і свобод людини суддя може і повинен використовувати свої повноваження. І саме для цього судді отримують свою незалежність, яка не є ані привілеєм, ані шляхом до збагачення”, – йдеться у заяві.

Також пленум “констатував”, що зміст записів завдав значної шкоди судовій владі.

“Це несе в собі ризик серйозного порушення цінностей, на яких будується незалежний і справедливий суд, та зводить нанівець щоденні зусилля тисяч суддів з підвищення довіри громадян до суду”, – йдеться у заяві Верховного суду.

Зауважимо, що Вищий антикорупційний суд 18 вересня продовжив термін досудового розслідування у справі щодо суддів ОАСК до 17 січня 2021 року.

Голова суду Києва Павло Вовк, його заступник, інші судді та адвокати проходять у справі про так звані «плівки Вовка». За даними слідства, підозрювані «мали на меті захоплення державної влади через встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі».

НАБУ оприлюднило записи розмов ймовірно суддів Окружного адмінсуду.

Вовк і ще кілька суддів ОАСК оголошені у розшук. Їх підозрюють у намірі захопити державну владу.

1