"Вибивали" гроші за неіснуючі кредити: СБУ викрила злочинну схему кредитування

Кредитори нараховували штрафні санкції та пеню у розмірі понад 300% за несплату
"Вибивали" гроші за неіснуючі кредити: СБУ викрила злочинну схему кредитування
Фото: ssu.gov.ua

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили й припинили злочинну схему з вимагання грошей у громадян, які оформляли "легкі" кредити через інтернет.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Слідство встановило, що одна з компаній-лідерів на ринку онлайн мікрокредитування неправомірно нараховувала своїм клієнтам, які вчасно не виконували кредитні зобов’язання, штрафні санкції та пеню у розмірі понад 300% від суми кредиту. Це є порушенням чинного законодавства України, адже такі нарахування не можуть перевищувати 50%.

Колекторні компанії до того ж "вибивали" ці штучно створені борги з громадян. Також стягували з позичальників гроші шляхом тиску, погроз фізичного насильства чи знищення майна. Ці погрози могли поширюватися не лише безпосередньо на клієнта, а й на членів його родини.

Під час 15 обшуків у Києві правоохоронці знайшли документацію, яка свідчить про протиправну діяльність кредитних та колекторських компаній, чорнові записи та програмно-апаратне обладнання.

Нагадаємо, що Служба безпеки України блокувала фінансування терористичної організації "ДНР" через масштабне незаконне постачання фармацевтичної продукції на тимчасово окуповані території.

1