Виплати членам Наглядових рад обмежать під час війни в Україні

Максимальна виплата не перевищуватиме 15 мінімальних зарплат
Виплати членам Наглядових рад обмежать під час війни в Україні
Кабінет міністрів України (фото: Українська Енергетика)
29 Червня 2022, 10:03
читать на русском

Кабінет Міністрів пропонує обмежити виплати членам Наглядових рад під час війни.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк та оприлюднив відповідний документ:

Проєкт постанови КМУ щодо виплат Фото: https://t.me/yzheleznyak

Депутат зазначив, що днями відповідний проєкт рішення було відправлено Мінекономіки до КМУ.

Стосується воно і керівництва держкомпаній. Пропонується до завершення воєнного стану зробити таке обмеження до 15 мінімальних зарплат (від 1 січня розмір мінімальної зарплати в Україні становить 6500 грн).

Якщо чесно, то вважаю це в кращому випадку популізмом, а в гіршому - цілеспрямованою шкодою. І виглядає як чергова спроба під виглядом війни витиснути незалежний менеджмент з держпідприємств і згорнути реформу корпоративного управління. Щонайменше, після голосування ідіотського закону про прибуття на робоче місце членів наглядових рад, думаю, наші міжнародні партнери дуже здивуються "прогресом" в цій сфері. І поцікавляться, чи не краще відомому олігарху все ж таки повернути у бюджет 5 млрд з банку? Про це ж просить суд Лондона така незручна Наглядова рада, - зазначив Железняк.

Нагадаємо, Міністерство економіки надало консенсус-прогноз, згідно з яким в Україні рівень середньої заробітної плати у 2022 році зросте та становитиме 15 тисяч 778 гривень. Це близько 600 доларів на місяць.

Понад те, за підрахунками аналітиків, у наступні роки також очікується зростання середнього окладу. Так, на 2023 рік фахівці прогнозують щомісячну зарплату (середньостатистичну по Україні) у розмірі 17 тисяч 425 гривень, а до 2024 року її рівень може сягнути 19 тисяч 258 гривень. При конвертації в американську валюту, 2023 року – 657 доларів за поточним курсом, а 2024 – 726 доларів.

1