Як складатимуть НМТ українські абітурієнти за кордоном

Складати НМТ у 2023 році можна буде у всіх країнах ЄС, а також США, Японії, Канаді, Туреччині
Важливо
Як складатимуть НМТ українські абітурієнти за кордоном
Іспити (Фото: bankruptcy-ua.com)
9 Лютого 2023, 11:31
читать на русском

Одинадцятикласники з України, які через війну перебувають за кордоном, зможуть там складати НМТ. Для цього будуть облаштовані спеціальні центри.

Про це в ефірі національного телемарафону розповів очільник Міносвіти Сергій Шкарлет.

Шкарлет нагадав, що у 2022 році абітурієнти з України мали можливість складати мультипредметний тест у 52 містах 32 країн світу. Там були облаштовані для цього спеціальні екзаменаційні центри.

У 2023 році МОН має на меті розширити мережу складання НМТ за кордоном та збільшити кількість країн. Усе задля того, аби охопити максимальну кількість українських випускників.

Так, за словами міністра, складати НМТ у 2023 році можна буде у всіх країнах ЄС, а також США, Японії, Канаді, Туреччині тощо. Скільки випускників складатиме НМТ, буде відомо після закінчення реєстрації на тест. Вона стартує у квітні.

У 2023 році школи має закінчити приблизно 220 – 224 тисячі одинадцятикласників, які зможуть претендувати на вступ до ЗВО, – зауважив Шкарлет.

Нагадаємо, НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія. На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.

У МОН запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову. Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.

Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.

Реєстрація на НМТ – 2023 відбудеться у квітні. Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень. Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.

Читайте також

1