Як вберегтися під час ожеледиці: поради МОЗ

Українцям рекомендують бути обачними та берегти себе
Як вберегтися під час ожеледиці: поради МОЗ
Фото: Flickr
10 Грудня 2021, 04:41
читать на русском

В Україні вже розпочався сезон ожеледиці. Водії вже змінили "літнє взуття" на зимову альтернативу. Тому і пішоходам потрібно бути обережнішими та подбати про безпечне взуття на найближчі декілька місяців.

Як вберегтися від травм у період ожеледиці, розповіли у Міністерстві охорони здоров'я.

  1. Носіть відповідне взуття з протектором для кращого зчеплення з поверхнею землі. Фахівці також радять взуття з підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи та без великих каблуків.
  2. Літнім людям варто при ходьбі використовувати палиці або хоча б одну палицю для кращої стійкості.
  3. Прогулянки для вагітних жінок в ожеледицю без супроводу небезпечні. Також не варто без потреби виходити на вулицю, якщо ви захворіли або відчуваєте слабкість.
  4. Придбайте "льодоступи" та надягайте їх на підошви та каблуки вашого взуття. Або зробіть подібний захист власноруч: наклейте двосторонню липку стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть її піском.
  5. При ходьбі по слизькій поверхні руки повинні бути вільні для балансування. Краще не тримати їх в кишенях, а також не нести сумки в руках. Оптимальний варіант в такому випадку – рюкзак.
  6. Обходьте металеві кришки люків, адже вони, як правило, покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що також дуже небезпечно.
  7. Тримайтеся якомога далі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже небезпечними є бурульки, які намерзають на дахах будинків.
  8. Будьте особливо уважні, коли переходите дорогу під час снігопаду та в ожеледицю. Пам'ятайте, що за умов ожеледиці значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту.
  9. Не поспішати і, не робити великих кроків, оскільки так зменшується стійкість і збільшується ймовірність послизнутись.
  10. Якщо ви впали й через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль в суглобах, помітили пухлини на м’яких тканинах – терміново зверніться до лікаря в травмпункт.

Українцям рекомендують бути обачними, обирати правильне взуття, не поспішати при ходьбі та берегти себе.

Нагадаємо, синоптики кажуть, що у грудні погода буде близькою до кліматичної норми, аномальних опадів та температур в Україні в перший місяць зими не очікується.

Читайте також

1