Як вивезти за кордон дитину, якщо батьки залишаються в Україні, або якщо немає документів

Діти можуть потрапити до сусідніх європейських країн з дорослими – бабусями чи дідусями, рідними тітками чи дядьками чи навіть сусідами
Як вивезти за кордон дитину, якщо батьки залишаються в Україні, або якщо немає документів
Немовля, сім’я, діти Фото: RODNAE Productions з Pexels
12 Березня 2022, 09:30
читать на русском

За новими правилами перетин кордону значно спрощений, але це не дає права неповнолітнім самостійно проходити митний контроль.

Про це зазначили у державній прикордонній службі.

Діти можуть потрапити до сусідніх європейських країн з дорослими – бабусями чи дідусями, рідними тітками чи дядьками чи навіть сусідами. Проте бажаним лишається супровід батьків.

Ми в кожній ситуації заглиблюємось і розбираємось. По можливості встановлюємо контакти з батьками. Бувають й організовані групи – вивозять з дитбудинків, є складнощі з багатьма документами. Все залежить від регіону: чи там є можливість такі документи виготовити чи там вже окупанти, – зазначив уповноважений Держприкордонслужби Ігор Матвійчук.

Також він підкреслив, що спрощення стосуються усіх документів. Тобто прикордонники приймають протерміновані чи внутрішні паспорти, свідоцтва про народження тощо.

Без державного посвідчення особи перетнути кордон важче, бо працівники мають ідентифікувати людину. Але навіть таким особам не відмовлятимуть – їх шукатимуть по ксерокопіях та базах даних.

За словами Ігоря Матвійчука до роботи залучили багато кадрів, щоб уникнути гуманітарної катастрофи на кордоні. Прикордонники також збирають інформацію, хто і куди виїжджає, щоб після перемоги повернення в Україну відбувалось швидше і простіше.

Нагадаємо, українці, які втратили документи, можуть виїхати за кордон, використовуючи е-паспорт в Дії.

Читайте також

1