Як зберегти заряд батареї мобільного телефона якнайдовше: поради Держспецзв’язку

Слід обмежити користування телефоном до необхідного мінімуму
Як зберегти заряд батареї мобільного телефона якнайдовше: поради Держспецзв’язку
Телефон (фото: Pexels)
18 Лютого 2023, 18:40
читать на русском

Держспецзв’язку дало кілька рекомендацій про збереження заряду смартфона якомога довше.

Перш за все одразу увімкніть режим енергозбереження, скільки б не залишалось заряду. Більшість смартфонів мають спеціальні додатки, які називаються "Безпека" або подібним чином. Оберіть функцію, яка відповідає за живлення, батарею тощо. Вона дозволить вам закрити непотрібні в цей момент фонові додатки, які саджають акумулятор. Відключіть непотрібні функції. Наприклад, Bluetooth, NFC, GPS тощо. Якомога рідше вмикайте екран. Зменште до мінімуму використання соцмереж без нагальної потреби.

Встановіть енергоефективні налаштування екрана: зменшіть частоту оновлення (багато сучасних смартфонів підтримують частоту до 120 герців, які підвищують енергоспоживання), увімкніть нічний режим, який затемнить інтерфейс, зменшіть яскравість до комфортного мінімуму, вимкніть автообертання.

Видаліть не критичні для вас додатки, які активно використовують батарею, або додаткові акаунти в цих застосунках. Дізнатися рівень енергоспоживання додатків можна, перейшовши в Налаштування – Батарея – Використання батареї. Вимкніть автозавантаження, автооновлення та синхронізацію застосунків, особливо якщо у вас підключено кілька акаунтів (в режимі енергозбереження ця функція має працювати автоматично):

  • Android: Налаштування – Акаунти та синхронізація.
  • iOS: Налаштування – App Store – Оновлення програм.

Закрийте непотрібні працюючі додатки в меню останніх програм. Залиште тільки ті, від яких залежить життя: месенджер, дзвінки, застосунок "Повітряна тривога".

Вимкніть розпізнавання голосових команд:

  • Android: Відкрийте додаток Google – Натисніть на аватар і виберіть Налаштування – Google Асистент – Окей, Google. Деактивуйте перемикач.
  • iOS: Налаштування – Siri та пошук або Siri та диктування.

Вимкніть вібрацію. Відмовтесь від перегляду відео та ігор на смартфоні.

Якщо у вашому смартфоні встановлено дві SIM-картки, але одна не є критично важливою, тимчасово вимкніть її в налаштуваннях "SIM-картки та мобільні мережі".

Якщо ситуація з живленням критична, увімкніть режим “екстрена економія енергії”. Переведіть смартфон у режим польоту, якщо є альтернативний звʼязок.

Домовтесь із близькими про час виходу на зв’язок, домовляйтесь заздалегідь про час і місце зустрічей, якщо не вийде відновити зв’язок. Порадьте людям поруч зробити те саме.

Випишіть на папір всі важливі номери телефонів на випадок, якщо батарея сяде.

Нагадаємо, вчора вранці рашисти здійснили масовані ракетні атаки майже по всіх областях України. 

Сьогодні масовані ракетні обстріли продовжуються. Окупанти цілять по об'єктах інфраструктури України, зокрема по електростанція. У низці регіонів є проблеми з електропостачанням.

Читайте також

1