З 6 грудня уряд посилює обмеження для "жовтої" зони карантину: як працюватимуть школи

Обмеження стосуватимуться невакцинованих громадян
Важливо
З 6 грудня уряд посилює обмеження для "жовтої" зони карантину: як працюватимуть школи
Учні в школі Фото: УНІАН
6 Грудня 2021, 11:05
читать на русском

МОЗ змінило правила роботи шкіл у "жовтій" зоні карантину, а з 6 грудня почнуть діяти посилення карантинні норми. Зокрема працювати зможуть лише школи, де вакциновано 100% працівників закладу освіти. Раніше це стосувались лише "червоної" зони.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я.

Нові правила роботи шкіл у "жовтій" зоні 

З 6 грудня очно зможуть навчатись учні 5-11 класів лише тих закладів освіти, де усі працівники отримали щеплення від COVID-19, принаймні однією дозою. Раніше у жовтих зонах дозволялось 80% вакцинованих, але водночас це стосувалося і роботи початкових шкіл.

При цьому для "червоної" зони карантину жодних нових обмежень не придумали. Школи так і продовжують працювати за умови повної вакцинації всіх працівників навчального закладу.

Нові обмеження "жовтої" зони

Згідно з нововведеннями, українці, які не отримали принаймні одного щеплення від коронавірусу або не матимуть негативного тесту, або сертифікату про одужання, у "жовтій" зоні не зможуть:

  • взяти участь у проведенні всіх масових заходів (це стосується культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних та інших заходів);
  • відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;
  • відвідувати бари, ресторани, кафе та інші заклади.

При цьому банки, АЗС, ветеринарні та продовольчі магазини, аптеки працюватимуть, як зазвичай. Туди можна приходити без щеплення та сертифіката. Але обов'язковим залишається носіння маски та дотримання соціальної дистанції у 1,5 метра.

Нові правила жовтої зони з 6 грудня

Нові правила жовтої зони з 6 грудня Фото: сайт МОЗ

Нагадаємо, Кабінет Міністрів в чотири рази скоротив термін дії "жовтих" COVID-сертифікатів: він чинний 30 днів.

Читайте також

1