За два тижні хворих на COVID-19 збільшилось на 30% - Радуцький

Система охорони здоров'я повинна витримати
Важливо
За два тижні хворих на COVID-19 збільшилось на 30% - Радуцький
Михайло Радуцький (фото: пресслужба нардепа)
17 Жовтня 2020, 23:00
читать на русском

За останні два тижні кількість активних хворих збільшилася приблизно на 30%, а у грудні в Україні може бути 400 тисяч активних хворих на коронавірус.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я нації Михайло Радуцький.

Щоб зрозуміти, наскільки ситуація загрозлива, пропоную проаналізувати динаміку поширення вірусу. За останні два тижні кількість активних хворих в Україні збільшилася зі 122 тисяч до 164 тисяч, тобто приблизно на 30%. Якщо така динаміка збережеться і надалі, в грудні ми будемо мати вже активних 400 тисяч хворих, - заявив він.

Він нагадав, що за останню добу госпіталізували 1100 пацієнтів з тяжким або середнім перебігом хвороби.

Ми бачимо, що в госпіталізації потребують приблизно 15% людей, у яких виявили COVID-19. Якщо кількість активних хворих збільшиться до 400 тисяч, нам потрібно буде 60 тисяч ліжко-місць, - повідомив Радуцький.

Читайте також

За його словами, система охорони здоров'я повинна витримати в грудні, але лютому очікується другий пік захворюваності. Що буде потім - невідомо.

Наша система охорони здоров'я за умови розгортання додаткових лікарень повинна витримати. Але грудень не останній місяць зими. Другий пік захворюваності на грип традиційно припадає на лютий. Тому ми вже сьогодні повинні робити все, щоб стримати темпи епідемії та уникнути локдауну країни, - зазначив Радуцький.

Нагадаємо, що сьогодні 17 жовтня в Україні за останню добу підтвердили 6410 нових випадків коронавірусної хвороби. Найбільше нових заражень в Одеській, Харківській, Дніпропетровській областях та Києві.

1